Konspirace Umbrella

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Fantom Print - 2014
ISBN: 978-80-7398-276-8

Fantom Print (2014) 978-80-7398-276-8 256

Vstupte do světa hororového boje o přežití…
Raccoon City: odlehlá horská komunita, kterou znenadání postihne série brutálních vražd, k nimž došlo v okolních lesích. Začnou se šířit bizarní zprávy popisující útoky zákeřných stvůr, zčásti lidských… zčásti ne. Oběti jsou očividně sežrány.
V epicentru úmrtí stojí temná, odloučená usedlost tajemné společnosti Umbrella Corporation. Dlouhé roky tady Umbrella nepozorovaně pracovala a prováděla údajně neškodný genetický výzkum.
Vyšetřováním těchto podivných událostí je pověřena zvláštní taktická a záchranná jednotka S.T.A.R.S., neobvyklá polovojenská skupina, která se pyšní různorodými specialisty, mezi něž patří sympatický Chris Redfield, bývalá zlodějka Jill Valentinová, ostrostřelec Barry Burton a tajemný velitel týmu Albert Wesker. Společně s ostatními příslušníky S.T.A.R.S. mají dobré důvody myslet si, že jsou připraveni na všechno.
Když ale jednotka S.T.A.R.S. do dlouho uzavřeného sídla pronikne, rozpoutá se hrůza, která překoná i nejhorší noční můry: střetne se tu se stvůrami popírajícími zákony života i smrti – s následky zakázaných experimentů, které se děsivě vymkly kontrole. Za vším navíc stojí obrovská, zákeřná konspirace, kvůli níž budou S.T.A.R.S. zrazeni zevnitř, jen aby se svět nikdy nedozvěděl tajemství Umbrelly. A pokud někdo přežije… možná bude závidět těm, kdo už jsou po smrti. (Založil/a: Blueberry)

Wictarion
  25. 3. 2015, 8:38
Tak tohle dílko mě až tak nenadchlo. Připadalo mi, že autorka se snažila vecpat celý děj do co možná nejmenšího počtu stránek. Proto boj se zombí a jinými obludami mi přišla jako chvilková záležitost, na kterou nemuseli vynaložit moc sil, což je škoda. Jinak musím uznat, že s přepsáním herního příběhu do knižní podoby tak , aby to působilo přirozeně, se popasovala víc než dobře. Jsem zvědavý jestli se v dalších dílech trochu polepší.
TheBatman
  14. 1. 2015, 19:24
Podle mě výborně napsaná kniha a už se těšim na další díly. Doporučuji všem fanouškům Resident Evilu. Z hlavních postav mě tu nejvíce zaujal Chris a Jill. Skvělý příběh jako ve hře a vše skvěle popsané.
bob-premky
  9. 12. 2014, 11:00
Skvělé převyprávění příběhu hry Resident Evil z roku 1996. Dozvíme se i mnoho detailů o postavách, které v té době nebylo možné ve hře podat. Pro ty, co hráli hru, je to skvělé čtení... no vlastně i povinnost. Už jsem ji přečetl dvakrát (celou sérii 7 knih už dříve v originále) a i podruhé (česky) jsem přečetl jedním dechem. Nutno říci, že překlad mi zážitek nijak nepokazil.