Osmý hřích

Osmý hřích Originální název: Achte Sünde

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2313-1

Knižní klub (2009) 978-80-242-2313-1 382

Noční tmou se řítí po italské dálnici k severu malý fiat. Kardinál-státní tajemník Gonzaga a jeho soukromý sekretář jedou s velice ožehavým posláním. Mají u sebe předmět nesmírné ceny a chtějí jej předat tajnému bratrstvu k vědeckému prozkoumání... Ve stejnou dobu cestuje mnichovský antikvář Lukas Malberg nočním vlakem do Říma, kde chce získat sbírku knih milionové hodnoty. Ta sbírka dosud patří jisté zchudlé markýze a tip na tento obchod dostal od své bývalé spolužačky Marlene, žijící nyní v Římě. Když se krásná Marlene nedostaví na sjednanou schůzku, vypraví se Malberg do jejího bytu, kde k svému úděsu najde Marlene mrtvou ve vaně. Na psacím stole leží rozevřený zápisník s latinskými poznámkami. Malberg na rozdíl od policie nevěří v nehodu, a proto začne pátrat na vlastní pěst. Seznámí se s mladou novinářkou Caterinou, s níž ho brzy spojuje mnohem víc než jen zájem o tento záhadný případ. Může jí důvěřovat? Pátrání dovede Malberga do Vatikánu a poté k jednomu hradu na Rýně, který otevírá své brány pouze na heslo "Apokalypsa 207". Malbergovi se tam vyjeví osmý hřích -- a celý děj se náhle začne ubírat nečekaným směrem. (Založil/a: lera)

ROB33
  12. 2. 2016, 16:25
Příběh se odehrává většinou ve velmi atraktivním prostředí italského velkoměsta Říma. Zatoužil jsem jednak býti na chvíli mnichovským antikvářem, ač tento příběh bych prožít nechtěl a také vyrazit na nějaký čas opět do mého oblíbeného města. Kniha se četla velmi dobře, tento druh detektivek mi je velmi blízký.

Veve721
  26. 9. 2016, 5:31
Abych pravdu řekla, tak mi tato kniha přišla z těch, co jsem od tohoto autora četla nejslabší. Děj mě nějak nedokázal zaujmout. Raději mám od něj ty s egyptskou tematikou.