101 věcí, které jsem se naučil na architektuře

101 věcí, které jsem se naučil na architektuře Originální název: 101 Things I Learned in Architecture School

Grada - 2014
ISBN: 978-80-247-5204-4

Grada (2014) 978-80-247-5204-4 216

Toto je kniha, kterou chtějí mít studenti architektury na stole ve studiu a ve své tašce. Možná ji nebudou číst před svými profesory, protože je psaná jasným a jednoduchým jazykem, který se při výkladu ve škole často spíše komplikuje. Kniha přináší 101 stručných a výstižných lekcí navrhování, kreslení a prezentace vaší práce – od základní otázky „Jak nakreslit čáru“ po složitost teorie barev vám poskytne úvod k učebnicím a knihám o architektuře a vyjasňuje to, co ve studijním plánu zůstává někdy mlhavé a nedokončené. " Autor je architekt a učitel, který si přál, aby taková kniha existovala v době, kdy byl sám student. Kniha vydaná prestižním nakladatelstvím MIT Press, se stala jednou z nejoblíbenějších knih o studiu architektury. Je uznávaná a všeobecně přijímaná jak studenty, tak profesionály, návrháři i širokou veřejností. „Matthew Frederick nabízí architektonické perly moudrosti, které každý student architektury pochopí, bude o nich uvažovat a přijme je za své, nebo je zavrhne, když se bude učit obávanému umění navrhování. Je zde jak teorie, tak praxe, vše doprovázeno vtipnými ilustracemi. 101 věcí je pestrý popis architektonických filozofií, kompoziční strategie a taktiky, zvyklostí navrhování, kreslení, prezentačních technik a dokonce tipů, jak jednat jako architekt.“ Roger K. Lewis, emeritní profesor, University of Maryland „101 věcí, které jsem se naučil na architektuře zbavuje mýtů žargon, který zastírá skutečný smysl toho, co se učí na školách. Každý, kdo se zajímá o navrhování, se z této knihy naučí mnohé.“ Theodore C. Landsmark, prezident, Boston Architectural College; Prezident Association of Collegiate Schools Architecture. „...neocenitelná základní učebnice pro studenty architektury, kteří se cítí ztraceni v bludišti teorií a profesionálních námitek.“ Architect Magazine (Založil/a: Jamesová)