Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Slimáci

63%
3 24
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Slimáci
Autor:


Nejnovější vydání:
Premiéra - 1992
ISBN: 80-85479-11-7
Počet stránek: 160
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Premiéra (1992) 80-85479-11-7 160

ento horor, podle něhož byl natočen i film, se odehrává v klasickém londýnském West Endu, známém z idilických časů E. Wallace a příběhů Sherlocka Holmese. Shaun Hutson, kritikou zvaný „bad boy of horrors“, má však k idilické atmosféře hodně daleko – je autorem četby jen pro nejtvrdší povahy a odolné žaludky, protože každá epizoda jeho prózy má to nejhorší možné rozuzlení. Londýn v době dlouhotrvajících letních veder je zamořen nedozírnými hejny slimáků, napadajícími lidi a živících se jejich těly. Neuvěřitelně blesková útočnost těchto odpudivých tvorů nedává nikomu šanci na jakoukoli obranu. Invaze slimáků z londýnské kanalizace do bytů a ulic Londýna je děsivá, následky hrůzné: oběti jsou vmžiku ohlodány na kost nebo – v druhé variantě – se infikací na pár hodin mění v šílené vrahy, než sami zhynou v krutých bolestech. Policie, armáda a lékaři vedou proti slimákům válku, která se mění v masakr na obou stranách… (Založil/a: Zdennka)

(více)  

Štítky

více  
Shaun Hutson Shaun Hutson
*??.??.1958

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

aage
20% 20% 20% 20% 20%
  9. 11. 2012, 19:43
Pokud platí, že podstatu věci nejlépe pochopíme, narazíme-li na její opak, jsou Slimáci z těch knih, které nám pomáhají pochopit, co je to kvalitní literatura. Hutson se snaží, až se z něj kouří: být nechutný, krvavý a brutální, být šokující, být malebný a poetický (to když zrovna vychází slunce a taky když zapadá), tvořit postavy psychologicky propracované a sužované vnitřními problémy, a přestože zhruba tuší, co by kde měl jako vypravěč dělat, selhává v tom všem s nemotorností téměř roztomilou.
Celý ten slepenec pitomostí, samoúčelností, nesmyslností a neústrojností dovede být ovšem ve výsledku náramně (byť nechtěně) vtipný, a že je to navíc i krátké, nelze se na autora ani zlobit :)
Zelda knihkupec
20% 20% 20% 20% 20%
  1. 4. 2014, 20:16
Krátká, nechutná, poloamatérská chuťovka... Jedná se o těžce béčkovou záležitost toho nejhrubušího ražení.