Originální název: Příchod bohů

XYZ - 2016
ISBN: 978-80-7505-359-6

XYZ (2016) 978-80-7505-359-6 240
Albatros (1966) 195

Vědeckofantastické povídky, jejichž hrdiny jsou osádky budoucích kosmických korábů, objevujících nové planety a pronikajicích přes veškerá nebezpečí stále hlouběji do vesmíru. Závěrem je připojeno vyprávění, jak se z odvěké touhy člověka vytvořit umělého člověka-robota zrodily nejrůznější mechanismy a automaty od nejjednodušších až ke složitým počítacím a myslícím strojům našich dnů... (Založil/a: trevize)

LadysR2
  2. 11. 2016, 22:33
Uznávám, že při koupi titulu jsem se nechal ovlivnit jménem známého autora. Ale tím veškeré ovlivňování končí.
První část knihy totiž vyšla v době, kdy já nebyl na světě a o druhé jsem neměl ani ponětí, protože tou dobou jsem žil vším možným, jen četbou knih ne.
Takže se shodneme, že o nostalgii a jí zkresleným pocitem z knihy tu nemůže být řeč ani omylem.
Přesto dávám za pět. Schválně. 73% je prostě ostudně málo!
Za příznivějších okolností bych dal čtyři hvězdy a doporučil každému, kdo v sobě ještě pořád má kus kluka.