Sněženky a Machři po čtvrt století

Mladá fronta - 2009
ISBN: 978-80-204-2054-1

Mladá fronta (2009) 978-80-204-2054-1 196
Mladá fronta (2005)

Setkáním Kardy a Vikyho u lanovky v Krkonoších se začíná odvíjet nový příběh legendárních Sněženek a Machrů po čtvrt století. Každého ta doba nějak poznamenala. Obávaný profesor matematiky a tělocviku Karda zůstal na horách a má malý penzion, z Vikyho Cabadaje se stal lyžařský instruktor. Tolik obdivovaná Kardova dcera Marika, která jinak žije v zahraničí, je zrovna u otce na horách.
Podnikavý Viky hned zorganizuje setkání 1. B po letech v Kardově penzionu. Těší se i na své dávné kamarády Karla Máchu, ze kterého se stala slavná televizní star, i na Radka Převrátila, který je knižním nakladatelem. Když se setkávají, je to jako u každého srazu spolužáků po letech. Trochu se nepoznávají, vzájemně se překvapují, současnost se propojí s minulostí.

čarodějka999
  21. 3. 2012, 20:08
Jelikož i druhý filmový díl Sněženek stál za prd, rak knížku ani neplánuju číst....maximálně ve vyloženě tragické situaci, kdy bych se nudila...ale to si myslím nikdy nehrozí.
Faustyna
  13. 1. 2016, 15:09
Od knížky jsem očekávala trochu víc. Je plná hořkého a surového života, kde jenom občas probleskne kousíček štěstí nebo radosti. Nejvíc mě bavili kurzívou psané návraty do minulosti.
Marlowe
  30. 10. 2016, 9:28
Nejprve jsem viděl film ale ten mě hluboce zklamal. Chtěl jsem si tedy spravit chuť přečtením knihy, ale opět zklamání. Depresivní, nudná a trapná záležitost, a to jak kniha, tak film.
PitaPitovic
  23. 5. 2016, 19:05
Knihu mám v knihovně díky vyřazování knih v Městské knihovně u nás ve městě. Z důvodu praxe ji mám zadarmo a chystám se číst. Sama od sebe bych si ji nejspíše nezakoupila.