Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Vraždy s monogramem

77%
4 53
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Vraždy s monogramem
Autor:
Originální název: The Monogram Murders
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4594-2
Počet stránek: 344
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 78x v přečtených
v knihovně 36x v knihovně
k přečtení 31x k přečtení
právě čte 4x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2014) 978-80-242-4594-2 344

Nejslavnější postava z pera královny zločinu je zpět…
Potomci Agathy Christie svolili k návratu Hercula Poirota na stránky nových napínavých příběhů – nesnadného úkolu důstojně navázat na tradici poirotovských detektivek se ujala bestsellerová autorka Sophie Hannah.

Výsledkem jsou Vraždy s monogramem, spletitý případ zasazený do Londýna 20. let minulého století – ďábelsky chytrý hlavolam plný falešných stop a snadno přehlédnutelných, o to však důležitějších detailů může rozřešit jen legendární belgický puntičkář a jeho brilantní „malé šedé buňky“. (Založil/a: psychoklara)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

janeicka
100% 100% 100% 100% 100%
  13. 9. 2014, 19:10
Na tuto knihu jsem byla nesmírně zvědavá, jak se asi autorka popere se stylem královny detektivek, Agathy Christie :-) Ze začátku jsem si na příběh nemohla nějak zvyknout, Poirot mluvil a choval se jako Agathy Poirot, ale nebylo to prostě ono, styl Agathy Christie nejde napodobit. Pak se naplno příběh rozjel, objevila se tajemná úmrtí v minulosti, a nakonec jsem se přistihla, že knihu prostě musím dočíst co nejdřív, abych se dozvěděla, kdo je vlastně vrah. Kriminální zápletka a celé vyústění příběhu bylo opravdu unikátní, a v některých chvílích i hodně emotivní. Servírování faktů a indícií velmi pomalé, že jsem si mnohdy připadala jako chudák inspektor Catchpoole, který opravdu nechápal žádné Poirotovy výroky a kroky. Definitivně jistá jsem si nebyla ani při závěrečném Poirotově shrnutí, což hodnotím jedině pozitivně, jako i celou knihu :-)

Samozřejmě nejde napodobit unikátní styl Agathy Christie, ale je příjemné si číst nové příběhy mého oblíbeného Hercula Poirota, takže celý počin i přes mé počáteční výhrady musím hodnotit jedině pozitivně a mohu vřele doporučit ;-)
zoro2
80% 80% 80% 80% 80%
  3. 3. 2015, 10:44
Tuto knihu jsem dostal k Vánocům a dva měsíce jsem se odhodlával ji otevřít. Na začátek musím říct, že doposud jsem znal Poirota pouze z televize, takže nemohu srovnávat s Agathou. Psáno je to poměrně čtivě a v průběhu knihy děj nabírá celkem slušné tempo. Nicméně nezbývá mi než souhlasit, že zápletka je trošku překombinovaná a fakt, že během finálního Poirotova rozuzlení je zabit další člověk, nikoho to nerozruší a pokračuje se dál, mi rovněž přišlo trošku nepatřičné (souhlasím s Rames). Suma sumárum, oddechovka, kterou mohu vřele doporučit.
Rames
60% 60% 60% 60% 60%
  15. 2. 2015, 14:44
Pěkné čtení, kdyby měl detektiv jiné jméno ani bych nepoznala že by mělo jít o Poirota. Jakoby se noblesní a puntičkářský Hercul propadl na společenském žebříčku o několik příček, člověk který se pohyboval ve vysokých společenských kruzích najednou chodí pěšky městem, obědvá v umouněné kavárně a místo aristokratických známých si povídá se servírkou, navíc se zřekl svých detailních popisů jak svého okolí tak salonů v hotelu a místa vraždy. To ovšem nic nemění na čtivosti i když v překroucených zápletkách bylo těžké se zorientovat. Také mi moc chybělo intimní posezení někde v malém salonu u šálku čaje, kde bude vše vysvětleno a rozuzleno, místo toho bylo svoláno sto lidí do jídelny hotelu a ještě ke všemu uprostřed Poirotova vyprávění došlo k další vraždě, kterou se ale nedal nikdo rušit a mluvilo se dál!
Můžu jen doporučit, velmi čtivá kniha.
TomToman
80% 80% 80% 80% 80%
  8. 10. 2014, 19:39
Kniha mě vysloveně nezklamala, ale ani nenadchla. Myslím, že zápletka byla děsně komplikovaná a jednání některých postav na mě nepůsobilo zas tak věrohodně. Ale i tak jsem knihu dočetl v docela rekordním čase.
Stojí za přečtení, pohodovka.
Mirabelka
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 9. 2014, 21:27
Jako mnoho fanoušků po celém světě jsem i já čekala na oživení legendy v podobě našeho oblíbeného belgického detektiva a zároveň se obávala, aby jeho (a Agathin) odkaz nebyl "zneuctěn". To se naštěstí nestalo a já byla poměrně příjemně překvapena. Příběh mě postupně opravdu chytil a já si zvykla i na jiný (řekla bych trochu archaický) jazyk, který Hercule ze začátku používal oproti originálním knihám (chyba překladatele?). Takže příběh dobrý, napínavý, ale ke konci už příliš překombinovaný, takže Hercule byl asi jediný, kdo ho doopravdy chápal. Celkově osobnost Poirota se autorce povedla vykreslit velmi dobře, snad až na cestu jistě špinavým autobusem na ukrácení volné chvíle (asi se v tom moc pitvám, že? :-)).
locin
60% 60% 60% 60% 60%
  12. 10. 2016, 12:54
Oceňuji snahu o navrácení slavného Hercula Poirota zpět, ovšem už to prostě není to pravé ořechové. Nevím jestli to bylo vlivem překladatele nebo spisovatele, ale v některých částech jsem se lehce ztrácela.
Hlavně konec byl neuvěřitelně dlouhý. To co jsem na těchto detektivkách měla ráda, bylo brilantní zakončení. Tady už jsem občas i přeskakovala řádky abych se konečně dostala k tomu kdo to vlastně byl. Chvílemi jsem si přišla jako natvrdlý a ztracený Catchpool :D
Ovšem byla to spisovatelčina prvotina, v tomto směru, tak si počkáme jak se toto bude dále rozvíjet.
Hakuša
40% 40% 40% 40% 40%
  19. 7. 2016, 16:12
Mně se to zdálo překombinované, některé zápletky nelogické a už vůbec jsem nepochopila proč byla ještě zavražděna poslední osoba. Na druhou Agathu si budu muset ještě počkat
marybu
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 1. 2015, 15:13
Na Agathu Christie "Královnu detektivek" nikdo nemá, ale knížka se mi líbila i přesto, že ji napsala jiná autorka. Zápletka byla napínavá a nelituji, že jsem si tuto knihu koupila. Mohu ji doporučit všem co mají rádi Agathu Christie nebo Hercula Poirota. Je samozřejmé, že to není styl Agathy Christie, ale příběh je jedinečný.

Aleyka
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 11. 2014, 18:21
Autorka v této detektivce skvěle navázala na Agathu Christie. Kniha se četla skoro sama a bez problémů mě opět vtáhla do světa Hercule Poirota. Samozřejmě jsou zde i určité odlišnosti - Poirot se snaží naznačovat, kudy by se měly myšlenky detektiva Catchpoola ubírat, což není pro Poirota typické. Tato jediná věc mi trošku neseděla, ale je to možná spíše síla zvyku.