Údolí nymf

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Vyšehrad - 2014
ISBN: 978-80-7429-462-4

Vyšehrad (2014) 978-80-7429-462-4 72

V trojici podobenství, vydaných pod společným názvem Nymfy z údolí, velký libanonský básník opět rozehrává své hluboké tóny, jimiž učaroval nejednomu čtenáři. Příběh nazvaný „Marta" vypráví o prosté venkovské dívce, jež stojí před volbou, která změní její život. „Prach věků a věčný oheň“ je svědectvím lásky, jež vítězí nad časem a pomíjivosti. „Blázen Juhanna“ je parabolou pranýřující pokrytectví nablýskaného formalismu oproti pravé zbožnosti, jež je dána těm pokorným. Džibránův odkaz zní: život je posvátný, dokonce i když je naplněn bolestí a utrpením, které je v posledku vykoupeno věčnou radostí.
zdroj: www.kanzelsberger.cz (Založil/a: Ariko)

Introvert
  12. 1. 2015, 23:54
Mistrná práce se slovy vypovídající o nepochybné hloubce Džibránových myšlenek. Podobenství, z nichž mě oslovilo každé, nejvíce ovšem Prosťáček Juhanna, jsou, jak bývá u tohoto člověka pravidlem, velmi poetická a krásná.
Džibrán je výjimečný autor...
Myrddin33
  25. 11. 2014, 15:07
Příběh o Martě mi připomněl, že Džibrán bude vždy v každé situaci mým přítelem, jakkoliv bude zbarvovat čas jeho stránky. Vždy mi jeho slova budou znít v srdci a nikdy nebudu sám bloudit mezi spadaným listím či bahnem soužení.
Prach věků a věčný oheň mi ukázal, že věřit v lásku v čisté podobě není bláznovstvím a dědictví věků je jí naplněno.
Prosťáček Juhanna mě opět ujistil o zaslepenosti, kterou přináší ziskuchtivost a moc, která může ublížit i čistým lidem, jež oblékne v háv pokrytectví, zlomyslnosti a nenasytnosti.
Tento výlet do Džibránovi zahrady jeho duše byl pro mne opět radostí, která naplňuje naše společné přátelství zasněných duší.