Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Muzeum prazvláštních věcí

80%
4 16
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Muzeum prazvláštních věcí
 Všechny obaly
Muzeum prazvláštních věcí
 Všechny obaly
Originální název: The Museum of Extraordinary Things
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Jota - 2015
ISBN: 978-80-7462-571-8
Počet stránek: 356
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 18x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 30x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jota (2015) 978-80-7462-571-8 356
Jota (2014) 978-80-7462-571-8 356

Muzeum prazvláštních věcí je okouzlující román z prostředí New Yorku dvacátého století.
Coralie je dcerou panovačného impresária, který na Coney Islandu vede show s názvem Muzeum prazvláštních věcí. Show přitahuje pozornost širokých mas. Jeho dcera umí skvěle plavat a má za úkol hrát mořskou pannu v otcově panoptiku. Bude vystupovat spolu s vlčím mužem, motýlí dívkou a sto let starou želvou. Jednou v noci narazí Coralie nečekaně na mladíka, který v lese u řeky Hudson fotí stromy v měsíčním svitu.
Neodolatelný fotograf se jmenuje Eddie Cohen. Učí se na krejčího a je zrovna na útěku. Jeho otec vede ortodoxní komunitu, kde Eddiemu začalo být příliš těsno. Po požáru továrny Eddie fotografuje zkázu v ulicích New Yorku a nechtě se zaplete do podezřelého tajemství kolem zmizení mladé ženy. Zároveň se mu povede ukrást srdce Coralii.
www.knihcentrum.cz (Založil/a: Ariko)

(více)  

Štítky

více  
Alice Hoffmanová Alice Hoffmanová
*16.03.1952


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

VenDulin85
60% 60% 60% 60% 60%
  1. 10. 2015, 10:16
Dlouho jsem uvažovala, jaké hodnocení dát, a i když se mi příběh líbil a zdál zajímavý, tak nakonec to srážím na průměr. Nemůžu jinak, nápad je originální a romantická nota akorát, ale autorka skákala v časové ose až přespříliš a na jednom místě se do toho zamotala a dopustila se faktické chyby. Nebudu tu spoilerovat, ale jedná se o popis vlčího muže, jeho období v muzeu a věk Coralie. Schválně jsem se v knize vrátila o kus zpět, abych si to potvrdila a od toho okamžiku už to působilo rušivě, i když se napětí příběhu stupňovalo.
Kdyby mě kniha vtáhla a pohltila a na konci vyplivla jako jiné příběhy, asi bych jí to odpustila, ale takto si jen za čas vzpomenu na zajímavý námět a pochmurný New York tehdejší doby.
Noctua
80% 80% 80% 80% 80%
  9. 12. 2014, 12:51
Mě se to líbilo. Byly chvíle kdy jsem byla úplně nadšená z imaginárního světa prazvláštních lidí a tvorů a těšila jsem se na křivolaké cestičky mezi tajemstvími a podivnými náhodami. Dějové linie dvou hlavních postav se střídaly a postupně protínaly a jejich strachy, noční běsy a touhy byly lidské a uvěřitelné. Rozhodně budete mít chuť držet jim palce. Děj zasazený do dobových reálií byl také fajn. Alespoň si člověk připomenul, že v "té Americe" to také neměli lehké, byť je to země splněných snů. Hvězdičku srážím za závěr knihy. Konec se dal předvídat, už jen proto, že víte, že čtete romantickou knihu. Ale závěrečné běsnění živlů a neuvěřitelná záchrana jsou dost přitažené za vlasy. Jsou prostě postavy, které by neměly umřít.... Každopádně, pokud vyjde nějaká další kniha od Alice Hoffmanové, tak si ji přečtu.
nataliethomp
60% 60% 60% 60% 60%
  3. 4. 2016, 19:07
Musím přiznat, že i když jsem zvláštní atmosféru i zvláštní bytosti v knize očekávala, zpočátku na mě neměla příliš příznivý dojem. Později mě však zaujala, i když přímo neuchvátila. Druhá polovina knihy má však spád a napínavý děj, byla velmi čtivá. Trochu mi připomínala Sirotčinec slečny Peregrinové od Ransoma Riggse, i když toto považuji spíše za beznadějný pokus o něco podobného, co můžeme nalézt právě u Ransoma Riggse, který přece jen atmosféru vystihl mnohem lépe (k čemuž mu dopomohly i rádoby dobové fotografie). Myslím si, že i když se autorka sebevíce snažila, atmosféru a děj nepopsala tak, jak nejspíše očekávala.
Talitha
100% 100% 100% 100% 100%
  30. 9. 2015, 23:00
Moc pěkný příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Napínavé, s nádechem tajemna a originální zápletkou. Kniha mne nadchla. Alice Hoffmanová je skvělá vypravěčka.