S.E.X.

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-87979-00-6

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-87979-00-6 220 edice: Temné vody

Příběh třináctiletého dítěte vyrůstajícího na samém dně naší současné společnosti je nejotevřenější zpovědí, jaká byla dosud publikována. Je šokujícím čtením, které svým literárním jazykem zcela vybočuje ze všech žánrových směrů. Bez nadsázky lze tuto knihu označit za nejoriginálnější publikaci, která byla v posledních třiceti letech v České republice vydána. Její námět je inspirován skutečným osudem chlapce žijícího v sociálním bytě s matkou, závislou na alkoholu, který je zdravotně postižen, ale dokáže najít nezlomnou sílu nepoddat se prostředí, které láme mnohem silnější charaktery dospělých žijících v jeho okolí. Mohlo by se zdát, že vážnost námětu čtenáři nabízí klasický sociální román s prvky melancholie a beznaděje. Ale není tomu tak, kniha je nečekaně humorná a překypuje optimizmem. Naplňuje se tím do posledního písmene krédo spisovatele Petra Doležala: Mé knihy jsou slzy smíchu či dojetí, vše ostatní je jen potištěný papír. A obojího v této zcela mimořádné knize nalezne čtenář překvapivé množství. (Založil/a: Ariko)

#drama  #beletrie
Petr Doležal Petr Doležal

dollyk
  9. 9. 2016, 23:27
Bylo to syrové a naturální, občas dost kýčovité. Zpočátku mi to vadilo, pak jsem si to začal překládat do mírně normální řeči, aby mi to nepřišlo, jako že autor až moc tlačí na pilu. A našel jsem v tom docela hezkou milou a místy dost melancholickou věc. Děj se asi od poloviny začal hýbat tak, že bylo možné ho sledovat a příběh se stal snesitelným až příjemným. Když pomynu slovník a snahu o šok, zbyl mi příběh o dospívání a přátelství. Být mi tak o dvacet méně, našel bych si v tom spoustu hlášek, ale upřímně, být mi o dvacet méně, asi bych tu knihu odložil, protože tehdy jsem ještě trpěl různými předsudky. Takže příběh dobrej, trochu ho autor pohřbil tím koncem, kdy se všichni sejdou na čaj a projdou nějakou vnitřní proměnou. Tahle epizodka byla podle mě zbytečná a měla zůstat zamlčená stejně jako budoucnost Janky a Máchy poté, co Pišta prodal Šímu na jatka.
zombice
  9. 3. 2015, 8:17
je to čtení pro nás neposlušný holky a kluky, který fakujou tenhle dokonalej systém of blbinec , vo kterým nám tvrděj, jak je perfekt
mlok2014
  4. 3. 2015, 19:32
Kniha S.E.X předčí každé očekávání.Bortí hranice průměru a je jako droga.Sotva si šňupnete už se těšíte na další výlet .
První z opravdových.

mop
  24. 2. 2015, 12:50
Velice zajímavá kniha. Z počátku jsem byl opravdu šokován, což se postupně přeměnilo v nebývalý zájem v knize pokračovat. V některých pasážích bylo zapotřebí se zamyslet a vžít se do myšlenek autora. Jsem rád, že se na české scéně objevil autor co se nebojí napsat knihu, která nezavání jen komercí a průměrností. Všem co rádi čtou a maji rádi neokoukané a šokující knihu velice doporučuji.
Petrconti
  7. 2. 2015, 10:38
moc jsem toho v životě nepřečetl, takže sem nebudu psát nějaké odborné hodnocení o které stejnak nikdo nestojí... když jsem viděl na FB obálku, tak jsem si pomyslel co to asi bude,, ale reakce byla pravý opak, opravdový šok, ale v tom dobrém slová smyslu - SUPER..skvělá kniha, která není vubec sprostá a vulgární, tak jak se na první pohled zdá. je v ní více reality a pravdy o dnešní společnosti, než by jsi kdo pomyslel.. moc se těším na další díl a držím palce v dalším snažení, změnit tuhle prohnilou dobu. PS: některé hlašky dokázaly fakt rozesmát :-D

Mára