Ano

Ano Originální název: Nai

Malvern - 2004
ISBN: 978-80-86702-24-7

Malvern (2004) 978-80-86702-24-7 248

Román současné řecké autorky. Svět Margarity Karapanou v románu Ano je výbušný. Skládá se z materiálů psychické nemoci, noří se do hloubky bytí, ztrácí se v pohybu tekutých písků pocitů, strachů a erotických fantazií, které se prokazují jako silnější než jakákoli skutečnost. Nicméně svět Margarity Karapanou není zoufalý, protože tam, v pádu, nachází svoje spasení, ono "ano", které je slyšet tak magicky, jako i psaní oceněné spisovatelky. (Založil/a: skjaninka)

Margarita Karapanou Margarita Karapanou
*??.??.1946 - †03.12.2008

nana
  5. 9. 2010, 0:18
je těžké hodnotit knihu napsanou pod vlivem psychické nemoci.. nevím, jak bych si knihy cenila, kdyby šlo o zcela smyšlený "příběh"... každopádně je to tak, jak to je.. a mě tato kniha naprosto dostala!: )
inhalium
  3. 1. 2013, 22:46
Oproti Mámě více syrové, explicitní, chaotické, ale přesto strhující. Vedle beznaděje se v autobiografickém příběhu nakonec dočkáme i naděje v podobně refrénu "ano ... ano", díky čemuž román nezabředá do uslintané monotematické nudy.