Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4618-5

Knižní klub (2014) 978-80-242-4618-5 232
Knižní klub (2014) 978-80-242-4584-3 216
Melantrich (1992) 80-7023-140-8 176

Nejslavnější postava z pera královny zločinu je zpět… tentokrát ve speciální řadě věnované pouze Herculu Poirotovi. Kapitán Hastings potkává ve vlaku z Paříže do Londýna dívku, pro niž okamžitě ztrácí hlavu. Poirot dostává dopis z Francie – Paul Renauld, milionář z Jižní Ameriky, se bojí o život. Poirot s Hastingsem se neprodleně vydají přes La Manche, avšak pozdě – odesilatel byl nalezen mrtev v čerstvě vykopaném hrobě. Nad rodinou Renauldových se vznáší hned několik tajemství, stejně jako nad jejich sousedkami. Největší záhadou však je, jak to, že se poblíž místa činu objevila Hastingsova okouzlující spolucestovatelka? Detektivka z roku 1923 (česky publikovaná i pod názvem Pozvánka pro Hercula Poirota) vychází v novém překladu. (Založil/a: dadlinka)

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

janeicka
  17. 11. 2014, 17:10
Po dlouhé době zase jedna Agathina detektivka s Hastingsem, tedy příběh plný krásných dam, pro které kapitán ztrácí jednu hlavu za druhou :-) Příběh mi přišel hodně zajímavý, opět nějaké to tajemství z minulosti, ale ke konci mi těch zvratů přišlo trochu moc najednou (třetí dýka, dvojčata), hodilo by se něco vynechat a příběh trochu zkrátit.
Evina Kalousová
  10. 7. 2016, 10:04
Jedna z mála knih, které jsem nedočetla. Bylo to pro mě příliš suché a příliš komplikované. Záměr možná dobrý, nicméně mám v plánu se k tomu vrátit a dočíst to. :-) Hodnotím 2*
Trina1
  22. 8. 2016, 22:06
Tak tentokrát to bylo hodně překombinované. Dost jsem se v příběhu ztrácela. Nicméně rozuzlení bylo opět překvapivé a nečekané a proto dávám 4 hvězdy.
Bifftekk
  10. 5. 2016, 21:53
Obsahuje spoiler spoiler Hastings a Poirot nerozlučná dvojka, která zde řeší vraždu milionáře. Bohužel jsem knihu přečetl po tom, co jsem to viděl zfilmované a tak jsem si neužil odhalení vražedkyně.