Dny krve a hvězdného třpytu

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4553-9

Knižní klub (2014) 978-80-242-4553-9 464

Karou a Akiva zlomili kostičku přání a mlha, ve které modrovlasá, talentovaná a tak trochu záhadná studentka pražské výtvarné školy dosud žila, se jako zázrakem rozplynula. Chráněnkyně chimér konečně zná svou minulost, ví, kým je, ale také ví, že ten, kterého miluje, je nepřítel a zrádce... Nepřítel jejího národa – národa chimér. Jak moc se nechá Karou ovládnout touhou po pomstě? Zaslouží si Akiva její hněv?

Jméno Karou znamená v chimérštině naději – bude Karou představovat naději pro chiméry a jejich boj a snad i vítězství v odvěké válce se serafy? Nebo se stane ztělesněním Akivovy naděje, který tajně sní o míru mezi oběma znepřátelenými stranami... Vzpomene si Karou, že kdysi, už tak strašně dávno, si dovolila snít tento sen spolu s Akivou? Může v takový sen ještě uvěřit?

Příběh o přátelství, zlomeném srdci i krutosti velkých rozhodnutí volně navazuje na knihu Dcera kostí a dýmu ve světě knižní fantasy známé a oceňované autorky Laini Taylorové.
zdroj: www.knihcentrum.cz (Založil/a: Ariko)

Laini Taylor Laini Taylor
*??.??.1971

Ginnevra
  30. 10. 2014, 20:45
Obsahuje spoiler spoiler Bylo nebylo, anděl a ďábel drželi mezi sebou kostičku přání. A jejím rozlomením se rozpůlil svět.

Na druhý díl úspěšné Dcery kostí a dýmu jsme si počkali více než dva roky. Za celou tu dobu jsem na knihu nezapomněla, připomínala jsem si její děj a doufala, že se pokračování dočkám. Karou nebo vlastně Madrigal i Akiva mi učarovali. Doslova. Jejich příběh až romeovsko-juliovské lásky ve světě serafů a chimér, ve světě sužovaném válkou, smrtí a odvěkou nenávistí musí zaujmout snad každého se slabostí pro romantiku nebo fantasy.
Poté, co Karou s Akivou zlomili přízračnou přací kostičku a Karou si vzpomněla na Madrigaliin život a především poté, co se Akiva přiznal ke svému hrůznému činu, kterým zničil celý její svět, lidský i chimérský, se ona vydává na pomoc svým milovaným.
Ačkoli přestává doufat, že je vůbec koho zachraňovat, touha a povinnost nakonec její kroky dovedou až do Loramendi, do jejího zapomenutého domova. Sice nenachází ty, po kterých toužila, někdo ale přece jen přežil, a umění, kterému ji učil Brimstone zajistí, aby nezemřel už nikdo další.
Akiva mezi tím se svými sourozenci spřádá plány na druhé straně bitevního pole. Ačkoli si není jistý, zda je pro koho se ještě bít.

Kniha je psaná stylem, který mi obvykle není nejbližší. Je dělena na jednotlivá vyprávění hlavních postav. Musím však přiznat, že mi to tentokrát ani trochu nevadilo a dokonce jsem to pro přehlednost vítala. Děj ani na okamžik neupadá a čtenáře nenechává vydechnout. Překvapuje a překypuje dějem. Popisy bojovníků, propracovanost bitev i vtip Karouiných lidských přátel jsou jedněmi z mnoha kladů této knihy.