Zlá krev

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

BB art - 2014
ISBN: 978-80-7461-495-8

BB art (2014) 978-80-7461-495-8 296

Virgil Flowers se velmi rychle stal jednou z nejoblíbenějších nových postav kriminálních románů.
Nyní má však před sebou opravdu velký problém.
Je neděle a jih Minnesoty zasypal první sníh. Farmář přiveze do místního sila náklad sóji – a mladík, který silo obsluhuje, jej vzápětí udeří do hlavy baseballovou pálkou, shodí do zásobníku, počká, dokud farmář nezemře, a pak nahlásí „nehodu“.
Podezíravá šerifka rychle zjistí, co se ve skutečnosti stalo, mladíka zatkne… a příštího dne je mladík nalezen oběšený ve své cele. Výčitky svědomí? Šerifka si není zcela jistá; ve skutečnosti má podezření, že za tuto smrt zodpovídá jeden z jejích podřízených. Nezbývá jí než si vyžádat pomoc zvenčí. Volba padne na pohledného vyšetřovatele Virgila Flowerse z minnesotského Úřadu kriminálního vyšetřování (který ihned zjišťuje, že šerifka je také velmi přitažlivá).
Případ se zprvu zdá vcelku prostý, avšak postupem času se vše komplikuje a Virgil začíná odhalovat spiknutí trvající po několik generací – řadu zločinů tak obludných, že ačkoli už za svůj život viděl mnohé, nedokáže je zcela pochopit… ani přijít na to, co by měl udělat dál. (Založil/a: Jamesová)

Sychar
  25. 3. 2016, 10:43
Sanfordova nová série s detektiven Virgilem Flowersem, potažmo nástupcem Lucase Davenporta, je stejně vynikající. Zlá krev má vynikající atmosféru s vynikající charakteristikou jednotlivých postav. Doporučuji!
Sniper37
  13. 3. 2015, 1:52
Opravdu skvělá kniha, Sandford opět potvrdil své kvality. Četl jsem mnoho knih s Lucasem Davenportem, ale tato s Virgilem Flowersem je nejlepší, kterou jsem od autora četl, zatím. Silný příběh o zvrácených praktikách náboženského kultu nemůže nechat nikoho v klidu. Všem doporučuji