Všechny podoby lásky

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4558-4

Knižní klub (2014) 978-80-242-4558-4 496

Čtyřicetiletý psycholog Adrian Lockheart se rozhodne odejít z Velké Británie, aby unikl z pout krachujícího manželství i poměrně úspěšné, ale už dlouhou dobu stagnující kariéry, a do hlavního města Sierry Leone přichází krátce po skončení občanské války. V nemocnici se spřátelí s mladým charizmatickým chirurgem Kaiem Mansaryem, který žije jen svojí prací a vzpomínkami na osudovou lásku Nenebeh. Jeho prvním pacientem je umírající profesor historie, jenž zase Adrianovi postupně vypráví svůj životní příběh, v jehož centru stojí vztah s ženou jeho kolegy.
Román britské spisovatelky Aminatty Fornaové, který se dostal do užšího výběru na Orange Prize a obdržel Commonwealth Prize za nejlepší knihu roku 2011, je několikavrstevným příběhem o osudech všedních lidí na pozadí nevšedních historických událostí a netušených hlubinách vášně a lásky, hraničící až s posedlostí. (Založil/a: Uzavřený_účet_9045)

Morsie
  22. 9. 2014, 13:16
Tak tohle pro mě bylo tedy velké a rozhodně příjemné překvapení! Čekala jsem něco, u čeho se budu nudit a ono ne. Nuda se nekonala, jen hlubokomyslný a procítěný příběh lásky, války a obyčejných lidských životů. Ne vážně, udělalo to na mě dojem – v tom nejlepším slova smyslu – a jsem si naprosto jistá, že si odkaz celé knihy ve své mysli ponesu už na vždy. Vážně mám ráda, když narazím na knížku, která mi vytře zrak. A tohle je právě ten případ. Paráda a já jen doporučuju.
niknikita
  22. 12. 2014, 10:43
Přesně v duchu názvu najdete v tomto příběhu lásku ve všech možných i nemožných podobách. Možná si ale odnesete ze všeho i nekonečný pocit smutku jako se to stalo v mém případě, protože v mnohém jde taky o drsný příběh, takže se opravdu nejedná o romantiku.
Pavlaj
  19. 7. 2016, 19:09
Koupeno v Levných knihách za 69 Kč, navzdory příšerné obálce, protože Afrika a Commonwealth Prize. Bez jakýchkoli očekávání. Dost mi trvalo se začíst, prvních 100 stran mi přišlo nezáživných, ale nakonec - nádherný příběh.
Katrinn123
  30. 6. 2015, 17:16
Přiznám se, že ze začátku jsem se do čtení musela nutit a nechápala jsem, jak mohla získat Commonwealth Prize za nejlepší knihu roku 2011. Postupně jsem se ale začetla, velice mne chytla a nepustila. Je to opravdu výjimečná kniha, a ačkoliv bych to opravdu nečekala, zanechala ve mne stopu. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.