Všechny podoby lásky

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4558-4

Knižní klub (2014) 978-80-242-4558-4 496

Čtyřicetiletý psycholog Adrian Lockheart se rozhodne odejít z Velké Británie, aby unikl z pout krachujícího manželství i poměrně úspěšné, ale už dlouhou dobu stagnující kariéry, a do hlavního města Sierry Leone přichází krátce po skončení občanské války. V nemocnici se spřátelí s mladým charizmatickým chirurgem Kaiem Mansaryem, který žije jen svojí prací a vzpomínkami na osudovou lásku Nenebeh. Jeho prvním pacientem je umírající profesor historie, jenž zase Adrianovi postupně vypráví svůj životní příběh, v jehož centru stojí vztah s ženou jeho kolegy.
Román britské spisovatelky Aminatty Fornaové, který se dostal do užšího výběru na Orange Prize a obdržel Commonwealth Prize za nejlepší knihu roku 2011, je několikavrstevným příběhem o osudech všedních lidí na pozadí nevšedních historických událostí a netušených hlubinách vášně a lásky, hraničící až s posedlostí. (Založil/a: Uzavřený_účet_9045)

Morsie
  22. 9. 2014, 13:16
Tak tohle pro mě bylo tedy velké a rozhodně příjemné překvapení! Čekala jsem něco, u čeho se budu nudit a ono ne. Nuda se nekonala, jen hlubokomyslný a procítěný příběh lásky, války a obyčejných lidských životů. Ne vážně, udělalo to na mě dojem – v tom nejlepším slova smyslu – a jsem si naprosto jistá, že si odkaz celé knihy ve své mysli ponesu už na vždy. Vážně mám ráda, když narazím na knížku, která mi vytře zrak. A tohle je právě ten případ. Paráda a já jen doporučuju.
Morgan81
  5. 1. 2017, 18:21
Podle obálky zklamání - vždyť já tyhle ženské slátaniny nečtu.. Ovšem už po prvních stránkách mi bylo jasné, že jsem hodnotila předčasně. Skvělý styl, rozebrané myšlenkové pochody hlavních postav, zajímavé životní příběhy bez přibarvení. Takový život někdy je.. I když jsem čekala, že to všechno skončí trochu jinak a byla z toho ke konci taková smutná, i tak se mě kniha dotkla a budu sledovat, jestli se od této autorky přeloží do čj ještě něco.
niknikita
  22. 12. 2014, 10:43
Přesně v duchu názvu najdete v tomto příběhu lásku ve všech možných i nemožných podobách. Možná si ale odnesete ze všeho i nekonečný pocit smutku jako se to stalo v mém případě, protože v mnohém jde taky o drsný příběh, takže se opravdu nejedná o romantiku.
Pavlaj
  19. 7. 2016, 19:09
Koupeno v Levných knihách za 69 Kč, navzdory příšerné obálce, protože Afrika a Commonwealth Prize. Bez jakýchkoli očekávání. Dost mi trvalo se začíst, prvních 100 stran mi přišlo nezáživných, ale nakonec - nádherný příběh.
Katrinn123
  30. 6. 2015, 17:16
Přiznám se, že ze začátku jsem se do čtení musela nutit a nechápala jsem, jak mohla získat Commonwealth Prize za nejlepší knihu roku 2011. Postupně jsem se ale začetla, velice mne chytla a nepustila. Je to opravdu výjimečná kniha, a ačkoliv bych to opravdu nečekala, zanechala ve mne stopu. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.