Trojice

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4565-2

Knižní klub (2014) 978-80-242-4565-2 472

Čtyři letecké katastrofy na čtyřech kontinentech během jednoho jediného dne. Svět je v šoku a na pokraji paniky. Vyšetřovatelé vylučují jednu příčinu za druhou – za pády letadel nestojí ani teroristické útoky, ani nepřízeň počasí. Jako zázrakem je přežily tři děti a jistý náboženský fanatik došel skálopevného přesvědčení, že ti tři – novináři je nazvali Trojice – zvěstují apokalypsu. A že bude třeba začít se připravovat na soudný den. Co když má pravdu? A byli opravdu jen tři? A může za jejich podivné chování skutečně jen šok z prožitého traumatu a neutichající zájem médií? (Založil/a: Uzavřený_účet_9045)

Morsie
  16. 9. 2014, 19:27
Trojici mi doporučil kamarád a nejspíš bych mu teď měla v předklonu skládat děkovné ovace. Naprosto brilantní kniha, která na mě udělala dojem už jen tím, že si autorka zvolila docela netradiční formu knihy v knize. Tím ale moje nadšení rozhodně nekončí! Ta kniha je prostě dokonalá od začátku až do konce – nemá v sobě jediné hluché místo, ani místo, kde bych se zastavila a kroutila hlavou. Prostě paráda a jsem si naprosto jistá, že se k Trojici opět jednou vrátím!
anishta
  29. 12. 2014, 20:00
Nemůžu si pomoct, ale tahle kniha je naprosto geniální! Hodně napínavé, konec celkem nečekaný. Styl se mi líbil, forma rozhovorů a případně chatu byla celkem lehce stravitelná, takže si myslím, že to jenom čtení urychlovalo. Vřele budu knihu dále doporučovat. Opravdu skvělé.
blaufik
  9. 8. 2016, 16:49
Naprosto úžasná kniha psaná formou kniha v knize. Spousty výpovědí, přepisů rozhovorů, přepisů chatových konverzací a různých výpovědí. Měla jsem hlavně ze začátku trochu problém s množstvím postav, i tak mne kniha neskutečně bavila. Přemýšlela jsem, jestli nemám dát o hvězdu méně kvůli konci, který se mi moc nelíbil, no nakonec nechávám plný počet a doporučuji i ostatním.
IvannaManson
  18. 9. 2015, 15:12
Kniha měla zajímavý začátek, který mě docela zaujal. Později mě bavily jen některé kapitoly a jiné pro mě zase byly utrpením, které se mi vůbec nechtělo číst, jako např. pasáže o "náboženských fanaticích." Ale nějak jsem se tedy knihou prokousala až ke konci, o kterém musím říct - a opravdu to řeknu takhle - že byl trapný. Nějak nechápu, proč jsem tu knihu celou přečetla, kvůli konci, který v podstatě nic nevysvětlil a dal ještě více otázek. Těšila jsem se na ni, ale teď myslím, že čas jsem mohla strávit nad kteroukoliv mnohem lepší knihou.
sokoba
  14. 9. 2015, 16:22
Obsahuje spoiler spoiler Autorka postupně dávkuje informace, které čtenář potřebuje, skvělým způsobem. Příběh graduje. Věty, které vás mají navnadit, jsou přesně tam, kde mají být. Netradiční způsob psaní dodává na zajímavosti (máte z toho dojem, že koukáte na dokument typu "Vrah nebo oběť? Strhující příběh od začátku do konce"), chcete vědět víc! Pro mě to je jedna z knih, u kterých mám pocit, že mi po přečtení něco uniklo a tápu v temnotách. Jako když mi kniha dává příliš otevřený prostor, co si o závěru vlastně myslet. To se ovšem nedá klasifikovat jako zápor. Líbilo se mi to!

Osobně mě trochu zklamala dohra vztahu mezi Rjúem a Čijoko, naivně jsem jim fandila. V tomhle je to ale příběh o té kruté "realitě".
hero_bk
  16. 8. 2016, 13:42
Skvělá kniha, která se četla naprosto sama. Výborná forma, která trochu připomínala Světovou válku Z, výrazně napomáhala čtivosti. Více takových knih!
Normen66
  19. 11. 2016, 10:10
Souhlas s IvannaManson .Tohle fakt nemusím.Dočetl jsem ji pouze ze zvědavosti.A ten konec mě spíš rozesmál,protože celý děj mě připravoval na konečné cokoli.
verca1990
  27. 1. 2016, 20:12
je to takova netradicni kniha s netradicnim tematem a sem rada aspon sem si od ni trosku odfrkla :), dobre se cetla mistama byla i velmi zajimava. doporucuji si ji precist
Míša.MCL
  8. 12. 2015, 21:43
Obsahuje spoiler spoiler Z Trojice jsem naprosto nadšená! Myslím, že jsem doposud nečetla nic, co by bylo napsáno podobným stylem, jenž se mi mimochodem velmi zamlouval. Trojice je jiná a to se mi na ní líbí. Navíc se jedná o zajímavý příběh, člověk musí být neustále ve střehu a přemýšlet. Sledovat, jaká autorka volí slova a kam s nimi míří, jak se děj posunuje.
Je úžasné si uvědomit, co by mohl způsobit jeden malý vzkaz. Přes změnu v Bílém domě po proměnu celé geopolitické situace.
Axik
  24. 10. 2014, 20:17
Brilantně napsané, netradičním, až novinářským stylem, ve formě jednotlivých "článků a výpovědí" o leteckých neštěstích. Čtenář je ponechám v neustálém napětí až do konce.