A co když jsem blázen?

A co když jsem blázen? Originální název: Sure Signs of Crazy

Albatros - 2014
ISBN: 978-80-00-03658-8

Albatros (2014) 978-80-00-03658-8 256

Dvanáct let je tak nádherný věk, myslí si Sářina máma. Tolik nových věcí – první láska, první řasenka, první měsíčky, první léto, kdy vás nehlídají babička s dědou. Ale ne vždycky je všechno tak skvělé, jak se může zdát. Třeba když je vaše máma v blázinci, váš táta pije a nemáte nikoho, komu se svěřit s obavami, že možná jste taky blázen. A tak musí Sára kromě kluků a šminků řešit i méně příjemné věci a díky své nezlomnosti, humoru a nadhledu najít sílu bojovat sama za sebe. (Založil/a: janeicka)

LiaFee
  8. 6. 2016, 11:37
Krásná knížka. Jediné, co mi nesedělo, je vlastně taky její plus - je psaná pro mladší čtenářky.

Sára je hrdinka, kterou si oblíbíte. Její myšlenky a podivné zvyky jsou svým způsobem roztomilé, a to, jak se dívá na svět, člověka prostě pohltí. Ze začátku jsem si příběhem nebyla jistá, ale asi ve třech čtvrtinách se můj názor obrátil a konec mě jednoduše nadchnul, přestože se nekonalo žádné klišé typu "a pak se do ní zamiloval a dostala svůj první polibek". Nebo možná právě proto. Tento konec byl jako silný začátek, krok k něčemu dalšímu a přesto mi v tom ta otevřenost nevadí...