Divoké zvíře

Divoké zvíře

Podtitul: První pomoc při zvládání hněvu u dětí s Aspergerovým syndromem

Edika - 2014
ISBN: 978-80-266-0542-3

Edika (2014) 978-80-266-0542-3 48

Tato milá knížka představuje srozumitelným a velmi sugestivním způsobem jednu z funkčních technik práce s akutním výbuchem hněvu zejména u dětí s Aspergerovým syndromem. Depersonifikace hněvu jako „divokého zvířete“, které můžeme zkrotit a být jeho pánem, představuje jeden z nejlepších možných způsobů, jak dětem pomoct rozpoznat hněv a zároveň vnímat osvobozující oddělenost – JÁ nejsem HNĚV. Tento přístup posiluje důvěru a motivovanost dětí s emocí hněvu pracovat, s vědomím „probudil se ve mně hněv, to se může stát komukoliv a já jej mohu zkrotit; už vím, jak na to.“ Příběh Tomáše, který zkrotil své „divoké zvíře“, přináší naději a jednu z možných cest ke šťastnějšímu životu dětí s Aspergerovým syndromem i jejich blízkých. Kniha byla napsána ve spolupráci s Národním sdružením pro autismus (Velká Británie). Nabízí široké spektrum metodik pro zvládnutí hněvu a také užitečné návody pro rodiče, jak pomoct svým dětem „zkrotit Divoké zvíře“. O autorech: K. I. Al-Ghani je speciální pedagožka a poradce s více než 30letou praxí. Jako učitelka a zároveň matka dítěte s poruchou autistického spektra se řadu let zabývá vyvíjením strategií, které by měly pomáhat dětem vyrovnat se se stresem jak doma, tak ve třídě. Haitham Al-Ghani je starý 22 let a má poruchu autistického spektra. Před nedávnem s vyznamenáním absolvoval obor multimédia a je nositelem ceny Vincent Lines Award za výjimečnou kreativitu v Hastings College of Arts and Technology (Velká Británie). (Založil/a: janeicka)