Kuchařka ze Svatojánu

Originální název: Kuchařka ze Svatojánu

Motto - 2014
ISBN: 978-80-267-0205-4

Motto (2014) 978-80-267-0205-4 356

Být ženou znamená dávat a udržovat život v mnoha podobách. Zahřívat svou rodinu ohněm v kamnech i bezpodmínečnou láskou. Být opěrným sloupem, laskavou jistotou, která trvá bez ohledu na zmatek tam venku. Zdaleka nejde jen o jídlo, ale i k němu je třeba přistupovat vědomě. Dobře uvařit neznamená jen se chutně najíst, „dobře“ by mělo být nejen na jazyku, ale v celém těle, v mysli, na Zemi. Být ženou a pravou vládkyní krbu znamená dělat svět lepším místem pro všechny. Eva Francová je výtvarnicí na volné noze, která se rozhodla opustit město a žít se svou rodinou uprostřed přírody ve Svatojanském újezdu nedaleko Jičína. Mnoho fanoušků si získala nejen originálním přístupem k vaření a novými, vždy vyzkoušenými a ověřenými recepty, ale i neuvěřitelným klidem a pohodou, které čtenářům předává prostřednictvím svého blogu. (Založil/a: janeicka)

Anyzz
  6. 11. 2016, 13:42
Na fb stránkách sleduji recepty kuchařky ze Svatojánu, kde je plno skvělých, zdravých, veganských receptů, proto jsem se rozhodla koupit si i knížku.

Pro mě je bohužel tato kniha obrovské zklamání. Čekala jsem plno zdravých, převážně veganských receptů. Místo toho je v kuchařce plno tučných, nezdravých jídel. Všude samá mouka, smetana a sýry. Jídla vypadají nevábně, jako kdyby smíchala vše, co zrovna měla po ruce a hodila to na talíř. Nic moc.

Plus za mě dostává kapitola s pečivem. Z pomazánek a dezertů bych si nějaký recept také vybrala. Věřím, že novější díly jsou více objevné a zaměřené již na zdravější stravu.