Královské skandály

Poprvé vydáno celosvětově: 1950

Alpress - 2004
ISBN: 80-7218-495-4

Alpress (2004) 80-7218-495-4 227

Odlehčený tón velmi čtivé a zábavně vyznívající knihy o skandálech mocných vyvolává dojem, že právě takto by o někdejších vládcích, aristokratech a cestovatelích psaly společenské rubriky časopisů, kdyby v jejich době existovaly. Dočteme se zajímavosti z osobního života celebrit, dozvíme se o jejich zásluhách a významu, silných stránkách, ale především o jejich slabostech či lidských poklescích. Seznámíme se nejen s jejich životními peripetiemi, ale také s jejich vnitřním světem. V sedmi částech knihy navštívíme starověky Egypt i Řecko, dávnou Anglii či královské Španělsko i další místa světa. V závěrečné části autor rozebírá zvláštnosti smyslu pro humor slavných osobností a stranou nenechá ani vybíravost mlsných jazýčků šlechticů, králů a královen. (Založil/a: hanka24)

Will Cuppy Will Cuppy
*1884 - †1949

hanka24
  27. 9. 2014, 8:44
Opravdu odlehčené čtení, při kterém je vhodné vypnout a nezkoumat historické spojitosti. Vždy když jsem zapomněla, že nečtu literaturu faktu, úplně jsem se do textu zamotala :) Takže opravdu oddechovka na klidné odpoledne ke kávě a k odpočinku, když je venku nevlídno.