Země indiánů

Země indiánů Originální název: Scalped vol.1: Indian Country

Crew - 2014
ISBN: 978-80-7449-274-7

Crew (2014) 978-80-7449-274-7 128

Dashiell „Dash“ Zlý kůň před patnácti lety prchl před životem v ponížení, chudobě a zoufalství, které panují v indiánské rezervaci Prérijní růže, aby našel něco lepšího. A teď se vrací a zjišťuje, že v rezervaci se toho moc nezměnilo – tedy až na zářivě nové kasino a na to, že kdysi hrdý národ je nyní decimovaný drogami a organizovaným zločinem. A v centru toho všeho stojí náčelník kmene Lincoln Rudá vrána, bývalý aktivista hnutí Rudá síla, ze kterého se v průběhu času stal blahobytný šéf podsvětí, a který se rozhodl, že sto let okrádání Lakotů bílým mužem stačilo a že teď přišel čas to oplatit. Dash, ozbrojený pouze párem svých nunčaků, divokou náturou a (nejméně) jedním temným tajemstvím, musí přijít na to, jak přežít ve světě plném gamblingu, přestřelek, agentů FBI, Psích vojáků, masakrů, vaříren perníku, laciného sexu, chlebových placek, indiánské hrdosti, bytostí hromu, drsné krásy pustiny... a možná i nějakého toho skalpování. (Založil/a: Lucecita)

Honzissis
  20. 4. 2016, 12:15
Tak konečně jsem se dostal ke skalpům, je to mé druhé dílo od Aarona po Mužích hněvu. Tohle je kupodivu ještě lepší! Atmosféra, brutalita, akce, napětí, sex, drogy a psychopatickej indián (vlastně jich je víc :))! Parádní jak Aaron dokáže popsat kam až člověk může zajít a vyvodit důsledky jeho chování, když životní situace není tak jednoduchá jako u mnohých z nás... Nadupaná kniha se vším všudy, ihned řadím mezi mé oblíbené a palec nahoru!
bublynka22
  8. 12. 2014, 9:21
Drsný název, drsný příběh, drsný Zlý kůň. Tři drsné atributy, které dělají z tohoto díla mimořádně napínavé drama na pokračování. Věřte, pokud jste si mysleli, že Harlem je celkem brutální místo pod sluncem, tak to jste nezažili Zemi indiánů.http://www.lacultura.cz/2014/11/skalpy-1-zeme-indianu/
LuKiss
  22. 12. 2016, 16:08
Obsahuje spoiler spoiler Tak sem se vydal do rezervace Prérijní růže. No a asi sem po těch všech recenzích a obsahách co sem si pročet, čekal prostě víc. Zlej kůň je přehnaně zlej a arogantní. Začal sem si na něj zvykat, až po tom, co sem, tam seřezal pár nabíječů tý indiánský coury. Prostředí je dokonalý, totiž depresivní a plný beznaděje. Ale zase mi uplně nevyhovuje kresba, což je samozřejmě můj osobní problém... Ale když už je tam sex, chci sakra koukat na detaily a né si domejšlet, kde asi má bejt bradavka... Každopádně jediný proč nedám FULL je, že si nechám rezervu na další díly, kdy doufám ve vzrůst obliby.