Kluci ze zabraného

Kluci ze zabraného Originální název: Kluci ze zabraného

Albatros - 1982

Albatros (1982) 153

Příběh popisuje události na počátku druhé světové války, konkrétně zabírání Neveklovska (oblast v okresu Benešov) Německou armádou pro vojenské cvičiště, očima dvou chlapců. Autorka se inspirovala svými vzpomínkami a vyprávěním místních lidí, kteří popisované události sami zažili a vytvořila tak netradiční popis všedního života za války dětským pohledem. (Založil/a: al-ma)

Bolldar
  11. 1. 2012, 12:27
Nádherná kniha z našeho "zabraného" regionu (Janovicko-Voticko-Neveklovsko) z období druhé světové války. Tato kniha vznikla na základě vypravování příběhů místních obyvatel, kteří se museli vystěhovat kvůli cvičišti německé armády. Ani už nevím, jestli je celkový příběh zcela pravdivý nebo "jen" shrnuje více skutečných příběhů pod jednu hlavní osobu, ale na tom ani nezáleží. Pro mně jednoznačných 100%, nejen kvůli známému prostředí, ale i krásnému popisu radostí a strastí války klučičím pohledem.