Doctor Who: Závoj smutku

Doctor Who: Závoj smutku

Jota - 2014
ISBN: 978-80-7462-568-8

Jota (2014) 978-80-7462-568-8 256

Britský kultovní seriál Doctor Who se zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle vysílaný televizní sci-fi seriál. Dočkal se uvedení na českých obrazovkách a nyní přichází v knižní podobě.
Vydejte se na cestu spolu s tajemným humanoidním mimozemšťanem, který si říká Doktor a cestuje časoprostorem ve své vesmírné lodi TARDIS. Závoj smutku nás přenáší do dob dávno minulých – je 23. listopad 1963, den po zabití Johna F. Kennedyho. Tváře mrtvých se noří odevšad, začínají mluvit a křičet… a cpát se do našeho světa. Dokáže se Doktor ponořit do svého smutku, aby zachránil lidstvo? (Založil/a: dadlinka)

Ajka13
  8. 3. 2015, 15:12
Pro milovníky a fanoušky DW je to povinná četba :) Pěkně čtivé, postavy vystihl autor celkem dobře... Jen mi některé věci v příběhu trochu vadili a proto hvězda dolů. Jinak stoprocentně doporučuji. Ale poznámka: Pro běžného čtenáře to bude působit zmatečně, proto si myslím, že kniha je zejména pro fanoušky.
Gustik5
  11. 1. 2015, 14:04
Potěšily odkazy na předchozí Doktory, právě tak jako autentické zachycení osobnosti jedenáctého Doktora, což oceňuji dvojnásob jako autor fanfiction. Příběh byl celkem zajímavý a neměl bych problém si jej představit jako díl seriálu, opravdu ne! :) Jediné co mi trochu skřípalo, byli klauni, ale vzhledem k jejich účelu je to asi ok. Já jen že je prostě nemusím, a to asi nejmarkantněji od doby, co jsem dočetl To. Ale co už. Bylo to čtivé a zábavné, vůbec ne špatné. Těším se na další přeložené knihy a doufám, že jich nakladatelství Jota přeloží, ve spolupráci s českou Whovianskou komunitou, samozřejmě (ať žije Mýval! A Darek, pochopitelně. :) ), co nejvíce. Už aby tu byla Dalecká generace. :)
Btw: Ramirez85- Promiň, neodpustím si rýpnutí... Moffat není tvůrcem seriálu, ale chápu jak to bylo myšleno. :) EDIT: Opraveno...
Ramirez85
  8. 1. 2015, 13:34
Jde vidět, že Tommy Donbavand cílí se svým příběhem hlavně na mladší čtenáře, ale pokud si říkáte Whovian, tak jednak Závoj smutku musíte přečíst a druhak mu některé ty infantilnější dějové linie (hlavně klauny) odpustíte. Co určitě kvituju, je způsob, jakým se podařil autorovi přesně zachytit charakter Jedenáctého, Matta Smithe jsem si při čtení k "literárnímu Doktorovi" často přiřazoval. Zápletka samotná pak není vůbec špatná, dokázal bych si jí představit jako klasický dvoj (resp. troj) díl. Přesto se člověk nemůže zbavit dojmu, jak by asi knížka vypadala, kdyby jí napsal sám Steven Moffat, scénárista DW. Nevermind, Závoj smutku je zábavné čtení, pro každého Whoviana nutnost jej přečíst a navíc další knížka, Dalecká generace, která by u nás měla vyjít někdy v únoru, slibuje ještě zajímavější počtení. Za mě spokojenost.
VenDulin85
  11. 1. 2015, 15:25
Příjemná jednohubka pro všechny, kteří si hrdě říkají whoviani. Jedenáctý Doktor tu jde poznat velmi snadno, to se autorovi povedlo na výbornou. Stačí pár vět a vidíte Matta Smithe tu s vyplašenýma očima, onde s uklidňujícím výrazem. Rovněž mimozemšťanský Závoj se nemusí před cynickým Moffatem vůbec stydět, zajímavě popsaný protivník, který napadá svoji potravu značně psychologicky a důmyslně.
Po takové chvále je div, že dávám 4*, ale.. čtení šlo až moc rychle jako po másle, jestli mi rozumíte. Uvidíme, jak se vyklube další díl.
Arktos
  4. 1. 2016, 18:11
Jestli Doktora neznáte, nebo ho nemáte rádi, tak knihu ani neotvírejte. Pokud jste ale jeho fanoušky, tak Vás čeká parádní dobrodružství. Kniha má spád, čte se sama, plus typický Doktorský humor (Matt Smith). Skalní fanoušci dokonce můžou odhalit i pár spojitostí s některými díly Pána času.
Hanka Gregušová
  2. 1. 2015, 3:11
První do češtiny přeložená kniha jež má spojitost se seriálem DW. To jsem prostě musela mít. Jako fanouška seriálu mne příjemně překvapilo jak skvěle autor popsal a hlavně použil typické projevy 11. Doctora. Uměla jsem si v situaci představit herce Matta Smitha, který 11. doctora hraje. Jelikož většinou čtu do školy teologická, filosofická či jiné odborná díla, byla tato lehká kniha oddechovkou, kterou jsem potřebovala. Doporučuji fanouškům seriálu ale i těm co mají rádi vesmír, skoky v čase, červí díry a se sledování Doctora Who nemají v plánu začít. My doma máme výtisky 2 což je trochu nepoměr jelikož jsme u nás doma fanoušci 3 :D