Doživotí

Doživotí

Podtitul: román, kde není ani slovo míněno vážně

Originální název: Doživotí
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Labyrint - 2004
ISBN: 978-80-87260-66-1

Labyrint (2004) 978-80-87260-66-1 304

Světově proslulý spisovatel K. je zatčen při poslední návštěvě rodné země a souzen za údajné šedesát let staré udání. O nezkušenou novinářku Annu se v souvislosti s utajovaným případem zajímá policie a život Michala je od narození záhadně ohrožován každou novou knihou, kterou K. vydává.
To jsou výchozí situace hlavních postav této románové prvotiny. Jak napovídá podtitul „román, kde není ani slovo míněno vážně“, autor nešetří ani nadsázkou, ironií a inteligentním humorem. Výsledkem je kniha s osobitým rukopisem, která díky svému lehkému stylu nabízí skutečný požitek z četby, ale jejíž existenciální zápletka přináší i silné téma k zamyšlení nad naší nedávnou minulostí. (Založil/a: dadlinka)

Martin Jun Martin Jun
*1976

ZuzanaL
  24. 3. 2016, 14:11
To bylo utrpení...Koupeno kvůli obálce v Levných knihách! Chyba - zde se opravdu uplatnilo pravidlo "Nesuď knihu podle obalu." Doživotí je důkaz, že knihu může v Čechách vydat opravdu každý. Kdyby nebylo poslední sedmé (a osmé kapitoly) a věčného obracení se na čtenáře, ještě by se to dalo...ale konec mě málem rozplakalo, jak jsem byla smutná, že stromy zahynuly kvůli takové zbytečnosti.... Méně je někdy více - méně kapitol by v tomto případě zachránilo celkem ucházející dojem z prvních dvou třetin. Ale abych nebyla až tam kritická, líbily se mi pasáže z vězení a především přezdívka Cinkrle!