Nostradamus

Nostradamus

Podtitul: Jak se z podivínského renesančního astrologa stal moderní prorok zkázy

Originální název: Nostradamus: How an Obscure Renaissance Astrologer Became the Modern Prophet of Doom
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Práh - 2014
ISBN: 978-80-7252-515-7

Práh (2014) 978-80-7252-515-7 408

Jméno Nostradamus všichni známe, ale kdo byl tento muž ve skutečnosti? Proč byla jeho proroctví v renesanční Evropě tak vlivná a proč se po dalších pět století stále znovu objevovala? A co vypovídá Nostradamova vytrvalá přítomnost na Západě o nás a o našem světě? Historik Stéphane Gerson svou knihou Nostradamus zve čtenáře na cestu zpět v čase, aby mohli prozkoumat život i posmrtný život Michela de Nostredame, astrologa, jehož Proroctví byla vykládána, postupně přijata všemi médii a nakonec se přeměnila v moderní evangelium zkázy. Kdykoliv se zdá, že vstupujeme do nové éry, kdykoliv jsou zpochybňovány nebo ohroženy základy našeho světonázoru, nabízí nám Nostradamus jistotu a útěchu. V roce 1666 rozebírali hosté anglických večírků jeho čtyřverší o velkém požáru Londýna. V roce 1942 opírala židovská spisovatelka Irene Némirovská své naděje na přežití o Nostradamovu předpověď, že válka bude brzy u konce. A 12. září 2001 vykřikovali teenageři na brooklynských ulicích, že „tenhle chlápek Nostradamus“ útoky z 11. září předpovídal.
zdroj: www.kosmas.cz (Založil/a: Ariko)