Pozornost

Originální název: Focus

Jan Melvil Publishing - 2014
ISBN: 978-80-87270-94-3

Jan Melvil Publishing (2014) 978-80-87270-94-3 312

Autor bestselleru Emoční inteligence, světoznámý psycholog Daniel Goleman, vydal koncem roku 2013 další zásadní knihu, která tentokrát přináší nové poznatky týkající se procesu pozornosti. Jak sám Goleman říká: „Pozornost je podceňovaný a přehlížený duševní proces, na kterém však mimořádně záleží. Aniž bychom si příliš všímali kuželu světla naší pozornosti, je to právě její momentální zaměření, co vytváří naše životy. Registrujeme jen místo, kam kužel dopadá – významné mrknutí, svůdný úsměv, vůni kávy. Co důležité nám však mezitím uniklo?“ Kniha Pozornost je také o životě v éře neustálého vyrušování, o hodnotě soustředění pro pocit štěstí a úspěchu a také o pochopení nejenom toho, co pozornost je, ale také o tom, jak s ní pracovat a maximalizovat své soustředění uprostřed vřavy moderního života. Díky jedinečnému vhledu do problematiky rozlišuje Goleman tři typy pozornosti a provede čtenáře objevnou cestou, jejímž cílem je naučit se efektivně pracovat se svým kuželem světla. (Založil/a: Rosie5)