Trafikant

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1239-9

Argo (2014) 978-80-257-1239-9 176

Román rakouského spisovatele Roberta Seethalera se odehrává ve Vídni na sklonku třicátých let minulého století. Prostý, naivní mladík přijde z provincie do hlavního města, aby se v trafice vyučil obchodnickému řemeslu a našel vlastní cestu životem. Na pozadí turbulentních politických událostí sbírá sedmnáctiletý Franz první životní i sexuální zkušenosti, prožije lásku i nenávist. Průvodcem a rádcem v jeho osobních zmatcích se mu stává stálý zákazník trafiky, Sigmund Freud. Mezi oběma muži, kteří se vzděláním, věkem a společenským postavením nemůžou lišit více, vznikne neobyčejné přátelství. Jenže doba se začíná vymykat z kloubů a kráčí vstříc šílenství...

Robert Seethaler se narodil ve Vídni roku 1966. Jeho prvotina „Die Biene und der Kurt“ z roku 2007 byla vyznamenána Cenou za debut památníku Buddenbrookhaus. Následně autor získal několik stipendií. Film podle jeho scénáře „Die zweite Frau“ posbíral řadu ocenění a byl prezentován na mnoha mezinárodních filmových festivalech. V roce 2008 vydal Seethaler druhý román „Die weiteren Aussichten“, o dva roky později „Jetzt wird ernst“ a zatím poslední román „Trafikant“ vyšel v roce 2012. (Založil/a: Rosie5)

Robert Seethaler Robert Seethaler
*07.08.1966

Barboocha0710
  25. 11. 2014, 11:02
Příběh zachycuje duševní vyzrání mladého Franze, který je donucen přestěhovat se do hlavního města, kde se setkává s Freudem. Myslela jsem si, že jejich přátelství bude více intenzivní, ale to se asi v době, v které je děj líčen nemůže stát. Je to oddechová kniha, která se hezky čte.