Manželovo tajemství

Manželovo tajemství

Podtitul: Někdy je lepší nevědět...

Originální název: The Husband´s Secret
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2589-9

Ikar (2014) 978-80-249-2589-9 392

Moje drahá Cecilie, pokud tohle čteš, tak jsem už mrtvý…
Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si také, že dopis obsahuje jeho nejhlubší temné tajemství – něco s potenciálem zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých.. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije... Otevřete ho?
Cecilia Fitzpatricková má všechno, co by si člověk mohl přát; je úspěšná v práci, oblíbená mezi lidmi a především má tři krásné dcery a spokojené manželství. Její život je řádný a neposkvrněný jako její domov. Dopis jejího manžela, který měl být objeven až po jeho smrti, ale všechno změní... (Založil/a: donee2)

Introvert
  12. 8. 2015, 9:56
Na této knize by se mohlo demonstrovat, jak může dobře napsaný závěr celé dílko pozvednout. Většinu času, který jsem knihu četla, se mi pozdávala jako tří-čtyřhvězdičková záležitost. Dějové linie promyšlené dobře, ale jak zde zmiňuje teite, co se psychologie postav týče je to opravdu jen takové ,,po povrchu". Závěr knihy byl myslím psaný s autorčinou vírou v to lepší v nás, a to se mi moc líbilo. Epilog originální, skvělý. Tak asi tak...
Peetuliska
  11. 10. 2015, 19:47
3 ženy, 3 příběhy, které se v jednu chvíli protnou. Povrchové nahlížení na otázku, co všechno chce člověk vědět o tom druhém. Je lepší naprostá upřímnost? Nebo mít nějaké tajemství?
Asi by bylo silné slovo tento román považovat za psychologický, spíš je to příjemný společenský román, který, co se románu pro ženy týče, řadím mezi ty inteligentnější.
Většinou je člověk radikální a řeší mezi černou nebo bílou, některé situace vám ale změní pohled na svět a říkáte si, sakra co když to není takhle jednoznačné? No, pro mě tedy je. Přijít na podstatu tajemství nebylo těžké, děj byl celkem předvídatelný, ale kniha mě bavila, pro její jednoduchý styl a téma.
Morsie
  19. 10. 2014, 12:19
Ok, když jsem si tuhle knihu kupovala, vůbec jsem netušila, s jak pošramoceným mozkem a duší ji budu dočítat. No, to už je život, já ale rozhodně ničeho z toho nelituju. Manželovo tajemství je veskrze nevšední psychologický román, který vám naservíruje tolik otázek - na které těžko najdete odpovědi - kolik je tam stránek. Prostě smekám, autorka je paní a vážně umí. Je fajn, přesvědčit se, že jsou autoři, kteří dokážou napsat čtivou a zároveň hlubokomyslnou knihu. No, s Manželovým tajemstvím mi bylo ctí a nemusím tu ani říkat, že je jasné, že se dřív nebo později ke knize vrátím.
VerenaLord
  1. 7. 2016, 15:57
Musím jen souhlasit, že zde je vidět, jak skvěle napsaný závěr dokáže knihu pozvednout do nebeských výšin. Příběh mě po celou dobu nijak zvlášť neoslovil, byl hezký, ale nikterak originální. Ale závěr ve mě probudil touhu popřemýšlet nad coby kdyby.
Tereeeza
  3. 4. 2016, 20:59
"Nikdo z nás nemá tušení, jakými všemožnými směry se naše životy mohly ubírat a možná i ubírat měly. Nejspíš je to jen dobře. Některá tajemství by měla zůstat tajemstvím navěky."
Pááni, sice už mám pár hodin přečteno, ale pořád jsem toho plná. Epilog mě naprosto dostal a nejen ten.
Celkově knížka propojuje ženský román s trochou psychologie, detektivky. Některé věci se dají lehce odhadnout, ale to ničemu neubírá. Čtivý styl a způsob řazení kapitol vás nutí otáčet a najednou je konec. Mám ráda příběhy, kde se rozbíhá více linek a ty se samozřejmě dříve nebo později spojí. Hodně se mi zde líbilo, jak si autorka hraje s tajemstvím jako takovým, s jeho odkrýváním, ale zároveň i s tím, že se všechno nikdy nedozvíme a stačil by maličký moment a všechno by mohlo být jinak.
Ke konci jsem měla infarktový okamžik, na chvilku jsem musela knížku odložit, bála jsem se otočit a jen doufala, že se to nestalo. S postavami jsem se sžila natolik, že jsem je brala jako známé od nás z ulice a jedna událost mě dost zasáhla.
Jak už jsem psala, bez epilogu by to asi v závěru nebylo ono. Nejradši bych to postavám všechno řekla, aby věděly, ale to prostě nejde...
teite
  26. 7. 2015, 8:36
Oceňuji opravdu zajímavou zápletku - po odhalení tajemství jsem byla opravdu napjatá, jak se situace vyvine. Na druhou stranu se domnívám, že se z tématu dalo vytěžit o hodně víc, autorka zůstala klouzat hodně po povrchu a spousta věcí pro mne zůstala nedořešených. Pak by se ovšem zřejmě kniha z dovolenkového čtení přehoupla do hůře stravitelné literatury.
chrispe
  26. 1. 2015, 14:50
Pro mě byla tato kniha jednou z těch, kdy se po začtení pokaždé po pár stránkách dívám, zda má ta kniha 360 nebo 340 stran (a v duchu doufám, že 340) a přepočítávím, kolik stránek mi zbývá do konce... víc než půlka... 150.... 100...20 (rychle to dočíst!). Popravdě nechápu, proč to má na sobě nálepku bestseller, respektive, čím to tolik zaujalo. Zajímavý příběh podle mě nijak zvlášť poutavě podán nebyl a za sebe můžu říct, že mě opravdu zaujali nejspíš jen poslední dva listy epilogu.
Katniss Lavender
  30. 5. 2015, 21:54
Zase mne jednou mile překvapil žánr o kterém jsem byla přesvědčená, že mi nemá téměř co nabídnout. Rozhodně nečekejte klasický sladký román se všemi těmi klišé, byli by jste zklamaní. Tato kniha je poutavá, zajímavá a má naprosto dokonalý závěr! A abych nezapomněla, budu se opět opakovat a tvrdit, že tento román rozhodně není pouze pro ženy!!! Ach, jak oni mu křivdí...
Orina
  24. 1. 2016, 14:15
Nikdy nepodceňujte "boží mlýny", protože melou pomalu, ale jistě. Kniha má své mouchy, občas jsem se už už začínala nudit, ale nikdy doopravdy nezačala, sem tam šlo z knihy vytřískat víc, ale Modrý drobek na rtu a Epilog s obrovským E - tyto dvě záležitosti mě natolik rozhodily, že všechny nedostatky byly rázem zapomenuty. Liane rozhodně ví, jak upoutat čtenáře a nemůžu se dočkat, až si přečtu její další dílka.
Nifrea
  5. 10. 2015, 8:13
Hodně lidí tu vyzdvihuje závěr knihy, ale pro mě byla kniha skvělá od začátku až po poslední větu. Příběhy jednotlivých lidí neklouzaly po povrchu a na konci jsem chvíli musela jenom sedět a pospojovat si to všechno do souvislostí, nad kterýma si člověk může jen říct to, co je psáno na konci knihy: Nikdo z nás nemá tušení, jakými všemožnými směry se naše životy mohly ubírat a možná i ubírat měly.
Skvěle, poutavě napsáno. Nad knížkou jsem si prožila všechno to, co by asi autor viděl u svých čtenářů rád. Vžila jsem se do jednotlivých postav, fandila jim, chápala je, nemohla jsem se od příběhu zkrátka odtrhnout a těším se na další knížky této autorky :)
Elki
  22. 7. 2015, 18:26
Moje pozornost průběžně kolísala, první třetina super, zajímá mě jaké je to velké tajemství, seznamuji se s postavami (překvapivě se v nich lehce vyznám), druhá třetina trochu ztrácí na lesku, omílá se tam to samé pořád dokola, ale ve třetí třetině šok, překvapení, závěr nemá chybu a epilog zrovna tak..čtyři hvězdy za to, že mi autorka svým stylem psaní umožnila přilnout k postavám tak, jak se mi to už dlouho nepoštěstilo
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 18:52
S knihou od Liane Moriarty jsem byla nadmíru spokojená. Někdy mi vadí, když je kniha psaná stylem, ve kterém je každá kapitola věnována jiné postavě. V této knize mi to nevadilo vůbec. Lehce jsem se orientovala už od začátku a příběhy se krásně nenásilně propojily. Konec může být pro někoho tvrdý. Bohužel, život se s námi taky nemazlí a ne vždy vše dopadne, jak bychom si přáli. Asi opravdu něco bude na známém úsloví o Pandořině skříňce... A k epilogu už snad není co dodat... skvělý.
karkulin1982
  2. 9. 2015, 10:17
Ke knize jsem se dostala na doporučení, kdy jsem ale věděla, jak kniha skončí. Proto pro mě kniha nebyla až tak napínavá, sice se mi četla dobře, ale nijak mě neoslovila a hrdinové mi vůbec nepřirostli k srdci. Kdo o knize nic neví, musel být ale nadšený. Co se mi ale líbilo, bylo nahlédnutí do života v Austrálii.
MiriamBlahova
  25. 4. 2016, 8:46
Obsahuje spoiler spoiler Knihu jsem od počátku srovnávala s dívkou ve vlaku. Tři hlavní postavy, tři děje, jedna vražda... Avšak oproti dívce ve vlaku (které jsem udělila 4*) nemohu jinak, než pět chválu a slova díků s plným hodnocením 5*. Manželovo tajemství je daleko více psychologicky propracováno a jsou zde i častěji pokládány otázky sociálního charakteru. Tuto knihu bych zařadila mezi SPOLEČENSKÉ DRAMATA s detektivní zápletkou, což dívka ve vlaku je typická DETEKTIVKA s psychologickým kontextem... Celá kniha je perfektně napsaná, čte se jednoduše a děj Vás baví. Co musím opravdu vyzdvihnout je nečekaný závěr díla. Nemohla jsem se od posledních stran odtrhnout! Nemluvě o epilogu, který Vám vyrazí dech... i pár dnů po dočtení mi doznívá přetrvávající pocit prožitého zážitku.
Dumbicek
  14. 12. 2015, 14:24
Musím říct, že jsem vůbec nevěděla co mám od této knihy čekat. Mile mě však překvapila. Postavy i děj do sebe pěkně zapadaly. Každý má svoje tajemství a hra na "co by kdyby" nám nakonec není moc platná. Každopádně se mi líbil epilog, který na mě teda hodně zapůsobil.
Illaa
  17. 7. 2015, 22:40
Kniha se četla jedním dechem, prolínání životů a osudovost jednotlivých rozhodnutí, to byla moc hezká myšlenka. Já jsem tedy očekávala možná ještě trošku více. Slyšela jsem mnoho doporučení, jen se obávám, jestli v tomto případě nebyla více stěžejní dobrá propagace a líbivá obálka.
Margret
  2. 11. 2014, 11:44
Na začátku knihy jsem se vztekala, jak se mám vyznat v tolika postavách. Postupně, jak se jejich příběhy začaly setkávat, jsem se zorientovala a začala se bát, že ta knížka jednou skončí. Tolikrát jsem u knihy ještě nevyjekla překvapením. Příběh mě velice upoutal, je to jedna z knížek, na které jsem chtěla mít klid a nemohla jí číst, zatímco mě rušilo okolí. Příběh super, epilog skvělý. Po přečtení jsem rozrušená a zároveň uklidněná, že některé věci se prostě dějí...
luxana371542
  25. 11. 2016, 18:44
Dobře napsaná kniha, která Vás donutí přemýšlet o běžných mezilidských vztazích. Vadilo mi jen to, že jsem po několika kapitolách přesně odhadla nejen co manžel skrývá, ale i jak pravděpodobně kniha dopadne. Epilog však knihu opět povýšil.
Aspet
  15. 1. 2015, 11:38
Začátek se četl špatně, protože každá kapitola byla o něčem a někom jiném, i jsem měla tendenci knihu odložit, ale nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala. Výborný příběh, ale ten konec... lepší epilog jsem ještě snad nečetla! Autorka má můj obdiv.
nataliethomp
  30. 8. 2016, 15:57
Manželovo tajemství. Zpočátku jsem měla z knihy pocit velkého zmatku. Spousta jmen. Spousta jmen manželů. Spousta jmen dětí. Spousta různých žen. Později jsem si udělala grafické zpracování a pomalu jsem se dostávala do příběhu, který mě poté pohltil doslova celou. Tato kniha oplývá neuvěřitelným napětím, které nás nutí číst dál a dál už díky tomu, že v knize se objevují tři ženy ( jejich životy, manželé, práce, děti, karitéra..) a každá kapitola nabízí životní příběh té jedné hrdinky, a to stále dokola. Takže když mě zaujala jedna hrdinka a kapitola končila velmi napínavě, další kapitola už vyprávěla o druhé ženě, ta další o třetí a následující zase pokračování té první. Ta kniha mě zkrátka nenechala spát. Má neuvěřitelný dějový spád, který dal autorce jistě hodně zabrat, líbí se mi i líčení a popisy každodenních a typických věcí, které se stávají v knize vyjímečné a osudové. Rozhodně doporučuji, nenechte se odradit počátečním "zmatkem" se jmény a čtěte dál!!!
Morgan81
  8. 3. 2015, 22:05
Jedna z nejlepších knížek, jaké jsem v poslední době četla. Vtáhla mě dokonale do děje, dokázala jsem přesně pochopit popis pochodových myšlenek postav a vcítit se do nich. A lepší epilog jsem asi ještě nečetla :-) Rozhodně patří do mých oblíbených.
niknikita
  21. 2. 2015, 14:41
Podle názvu bych si knihu sotva vybrala, ale kamarádka ji zrovna nadšeně pročítala a tak zvítězila zvědavost - naštěstí. Když jsem pronikla do jednotlivých postav, doslova jsem se k příběhu připoutala a užívala si ho. Mými favority se stali Tess a Connor, takže mne trochu mrzelo, že jejich love story až tak moc nedopadla. Jenže tak to v životě chodí, že nakonec odpouštíme a když jde o děti, tím spíš. Ale víc neprozradím. A epilog - to je naprosto senzační záležitost.
barus.horn
  11. 1. 2015, 11:25
Tato kniha se mi moc líbila i přes těžce čitelný začátek, který nemá ani hlavu ani patu. Spousta postav a osudů, které se ale postupně začnou proplétat a nakonec je z toho velmi čtivý příběh. Odhalení manželova tajemství je tak šokující, že poté už se nedá od knihy odtrhnout. Na konci mne tato kniha přimněla přemýšlet o tom, že hvězdy a vesmír nám jsou nakloněny a někdy nám připraví velké životní zkoušky, které vždy mají svůj důvod.
Moby
  15. 11. 2016, 19:06
Čekala jsem něco jiného a byla jsem příjemně překvapena. Prolínání příběhů funguje, události na sebe navazují a ukazují se různé pohledy postav. Pro mě tedy nebyl epilog nejlepší částí, ocenila jsem jen část o Janine, to bylo opravdu silné.
Naďa Mištová
  28. 2. 2016, 18:26
Upřímně knížku jsem si pořídila především kvůli krásnému přebalu. Tento styl asi nebude mým šálkem kávy. Jednotlivé kapitoly se vlekly a jelikož většinou rozečtené knížky neodkládám, tak jsem se opravdu nemohla dočkat konce. Kromě přebalu hodnotím kladně i epilog.
teuchnesa
  20. 9. 2015, 21:51
Opět se mi osvědčilo, tak jako u jiných knih s mnoha postavami, psát si na papírek schéma, kdo je kdo a kdo je s kým rodina. Díky tomu se při čtení neztratím a nemusím listovat.
Příběh je hodně ze života a častokrát jsem se při čtení zastavila a přemýšlela, co bych na místě té které postavy udělala já. Oceňuji nápaditý epilog. Pěkné, určitě doporučuji, přečtěte si.
Makyyy
  11. 8. 2015, 7:26
"Alici" jsem cetla jako prvni a premyslim,ktera z tech dvou knih je lepsi.Obe se cetly velmi svizne, obe maji velmi dobry namet a obe nuti cloveka premyslet,jak by (asi) jednal na miste hlavnich hrdinu,zvlaste v tomto pribehu,jak nalozit s informaci,ktera vam odstartuje bezesne noci...Asi to necham na remize.
HDosoudilová
  25. 6. 2015, 9:14
Dlouho mi trvalo než jsem se prokousala první polovinou a zorientovala se. Na doporučení jsem vydržela a děj mě nepřestával udivovat. Dost zvláštní a zajímavá kniha.
princezna89
  8. 3. 2015, 10:23
Bohužel spíše zklamání. Nemohla jsem se začíst, těšila jsem se na konec. Zápletka je sice zajímavá, ale mě to prostě z srdce nevzalo. Epilog je to nejlepší na knížce.
kappa
  24. 11. 2014, 15:44
nádhera!!! krásná knížka, smutná , ale opravdová. Epilog celý děj korunoval skvělým závěrem bez sentimentu a sladkobolných myšlenek.
Vlašule
  13. 9. 2016, 16:35
Čekala jsem dovolenkové "lehčí" čtení a ejhle! Výborná zápletka, konec jsem teda očekávala, ale to se mi stává. Popisy pocitů těch hrdinek mi přišly někdy až mrazivě dokonalé, skoroskoro úplně se do nich dalo u některých situací vžít..Určitě stojí za přečtení. Nenechte se odradit větším počtem postav na začátku :)
Kristýna Dušková
  5. 1. 2016, 19:15
Nejedná se o povrchní a jednoduché čtení pro dámy, jak by se podle obálky a propagace mohlo zdát. Po dočtení jsem dlouho rozjímala a knížka ve mně určitě neco zanechala, především kvůli působivému epilogu.
Amelia
  12. 11. 2015, 13:27
Ze začátku mi dělalo velké potíže se do knihy začít. Nicméně po odhalení tajemství se to otočilo a knihu jsem dočetla jedním dechem. Jak se tu už psalo, nejedná se o žádné psychologické terno, i přesto jde o velmi dobrou knihu se zajímavým námětem, která vás donutí si sami sobě položit pár otázek. Životy a osudy těch tří žen jsou velmi poutavé. Nejvíce mě mrzelo, že postavy i některé situace nebyly provedeny a promyšleny více do hloubky. Z námětu se určitě dalo vytěžit mnohem více. Co knihu skutečně pozvedlo na mnohem vyšší úroveň je epilog. Bez něj by kniha v žádném případě neměla takové kouzlo.
Luciprd
  14. 8. 2015, 8:18
Zajímavá kniha. Samozřejmě jsem byla netrpělivá, až se dozvím, co za tajemství je ukryto v dopise. Ze začátku bylo náročnější sledovat různé příběhy, ale postupně se propojily. Kniha mě bavila a četla se dobře. Epilog byl hodně dobrý, člověk se musí nad jeho obsahem zamyslet, jak až moc to může být pravda i v normálním životě.
CZ-Milka
  23. 7. 2015, 9:32
Několik dějových linií a postav, zorientování není problém. Děj a zápletka zajímavé, ale tak nějak "nijace" podané, i ty klíčové události nejsou popsané nijak extra dramaticky, aby to čtenáře zachytilo a nepustilo.
Alenita
  21. 5. 2015, 9:35
Ze začátku jsem se nemohla do příběhu začíst, ale ne kvůli postavám, ale jednodušše, že mě nezajímalo to "manželovo tajemství". Naštěstí jsem ale vydržela a hned s druhou postavou mne příběh srthl a to trvalo až do konce. Manželovo tajemství jsem vyluštila přes přečtením dopisu. Chvílema z příběhu až mrazí. Epilog je třešnička na dortu.
Denzrska
  3. 4. 2015, 15:21
Vážně super kniha! Smekam pred autorkou, jejimy myslenkovymi pochody a vlastne jeji originalitou..
Zacatek knihy obsahuje par ruznych pribehu a vy si rikate jen: boze, to snad ne-e..... Kdyz ale vydrzite, coz zas rozhodne neni takove premahani, tak zjistite, jak vsechny ty pribehy do sebe neuveritelnym zpusobem zapadaji a uz vlastne chcete vedet jednotlive o kazdem z nich trochu více!!
Pak nasleduje dalsi sok, asi jiz v polovine knihy je vyzrazeno ono ''manzelovo tajemstvi'' a vas nenapada nic jineho, nez jen: Jak tohle jeste muze pokracovat? No a zjistite, ze muze a to opravdu chytlavym zpusobem.
Co me docela mrzelo, bylo tech par poslednich stran, kdy mi vse prislo az moc 'okate' a zdalo se mi to jako az moooc nahod najednou. Osobne bych klidne od toho zaverecneho 'happy endu' upustila a clovek by mel alespon o cem premyslet.
Vero.nika
  3. 3. 2015, 11:36
Tak, prave docteno. Kniha se cetla velmi svizne a lehce. Libil se mi styl psani, stejne jako sledovani tri cim dal vice se prolinajicich pribehu. Nicmene nevim proc, ale byla jsem trosku zklamana z toho, o jake tajemstvi se jednalo a jak bylo popisovano a reseno. Prislo mi to trosku neuveritelne, naivni...takovy americky "happy-end". Ale celkovy dojem z knihy je kladny. Pozn.: Obal je nadherny :-)
Imageska
  8. 1. 2015, 22:01
Velka zvedavost,co se skrývá pod nazvem knihy vas prinuti se do knizky velmi rychle začíst. Hlavni hrdinka si dala na čas,nez tajemstvi odhalila,o to rychlejsi a propletenejsi sled udalosti a vztahu pribeh nabral. Kniha je velmi poutava,pribeh pusobi verohodne,takrka dokonale promyslene a vse do sebe postupne zapada. Smutny happy end jen tezko existuje,avsak v tomto pripade si troufám odporovat - přestože okolnosti dejici se v zivote mohou byt misty az tragické,utvrzujici laskyplne vztahy umeji lecit. Kniha je poucna,ctenare nuti premyslet nad prioritami. A ten konec! Co by bylo,kdyby... A o tajemstvích,ktere se nikdy nedozvime - naprosto skvela prace,cteni me velmi bavilo! :-) Doufam,ze autorka brzy napise neco dalsiho! :-)
Pethushka
  5. 1. 2015, 19:52
Před autorkou této vynikající knihy vážně smekám. Je tak skvěle a napínavě napsaná. Při čtení jsem se několikrát přistihla, jak se směji (a to fakt hlasitě), jak mi překvapením spadla čelist, jak žasnu nad některými neskutečně trefnými pojmenováními a dokonce jak mám oči plné slz. Navíc to všechno bylo tak pravdivé, tak blízké. Vždyť přesně takhle se chovají lidi co znám, občas mi přišlo, že v postavách vidím někoho ze svého nejbližšího okolí, že v nich vidím sebe. Po přečtení krátkého, nicméně sakra vydařeného, epilogu jsem zůstala pár minut sedět a zůstal ve mně zvláštní pocit... pocit, že jsem četla něco mimořádného. A i když mě z toho mrazí, cítím naději.