Mapa Anny

Mapa Anny Originální název: Mapa Anny

Odeon - 2014
ISBN: 978-80-207-1577-7

Odeon (2014) 978-80-207-1577-7 136

Mapa Anny je nový povídkový soubor Marka Šindelky, nositele Magnesie Litery za prózu z roku 2012. Objektem autorova pozorování jsou opět vztahy: nebezpečné, zničené, vyhořelé, vyčpělé. Povídky jsou zároveň intimnější a přímočařejší, jsou smyslné i smyslové. V silných textech nahlížíme do vztahů, které byly kdysi krásné, ale už nejsou, anebo se nedařily od počátku, ale aktéři o tom neměli ani tušení. (Založil/a: kvileni)

Morsie
  22. 9. 2014, 13:41
Současná česká kvalita – tak se dá asi jednoduše Mapa Anny shrnout. A věřte mi, fakt to tak je. Kvalita na veskrz, kterou jsem si jako pravý fajnšmekr pořádně užila. Je to chytré, inteligentní, hlubokomyslné, procítěné, detailní ale taky zábavné. Jsem ráda, že jsem se k téhle knize dostala, a že jsem ji nezavrhla – i když jsem se ji trochu obávala. Rozhodně stojí za přečtení a ještě víc stojí za to, abyste nad jejím obsahem přemýšleli.
edulla
  1. 10. 2016, 20:56
Smutně milé, obrazné čtení. Osvěžující. Téměř hmatatelné. Několikrát jsem při četbě vyprskla smíchy, jindy lidově řečeno protáhla hubu. Někoho by mohl autorův styl namáhat. Pokud však jste čtenářsky kompatibilní se stopami poezie v próze, čeká na vás v této knize sonda do vztahů takových, jaké ve svém jádru často bývají.
johnnie
  30. 3. 2015, 11:13
Po výborném Zůstaňte s námi trochu zklamání. Přijde mi, že Šindelka umí psát, ale vůbec nemá o čem, tak se svým velmi specifickým "těžkým" jazykem oprašuje banality.