Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

CooBoo - 2014
ISBN: 978-80-7447-625-9

CooBoo (2014) 978-80-7447-625-9 279

Rodina Rouxova má pošetilou lásku ve vínku, což nevěští nic dobrého pro její nejmladší členku, Avu Lavender. Ava – skoro ve všech ohledech normální dívka – se narodila s křídly. Ve snaze pochopit tuto svou zvláštnost a s rostoucí touhou zapadnout mezi své vrstevníky se šestnáctiletá Ava odváží do světa, naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat, a naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Lidí, jako je třeba zbožný Nathaniel Sorrows, který si Avu splete s andělem a jehož posedlost dívkou s křídly vygraduje v noci oslav letního slunovratu. Tu noc se nebe roztrhne, vzduchem se mezi poletujícím peřím řinou provazce vod a osud Avy i její rodiny nabírá na ničivé kadenci. (Založil/a: kvileni)

Pett
  7. 10. 2014, 10:44
Ach, ta byla skvostná... ještě teď cítím jemné ovanutí jejími křídly... užívala jsem si tu podivuhodnost každičkým kouskem svého já... příběh je vlastně ságou jedné rodiny... jemně našlapujete mezi zlomenými srdci, láskami i neláskami... až přijde na svět okřídlená Ava a ta vám vezme dech při každém rozpětí jejích křídel... příběh není jen magickou pohádkou, je o uvědomění si sama sebe... o silných ženách a bolesti v ukrytých srdcích... a nakonec i vy mezi ně nevědomky položíte to své rozbolavělé srdce a snažíte se ho ukrýt před bolestí, která na vás čeká... takže... bylo mi potěšením!
S.monika
  14. 9. 2015, 13:16
Knihu jsem koupila v afektu asi před 3 měsíci a včera jsem se k ní konečně dostala... A hltala jsem každé slovo! Bylo to neobvyklé, nežné, krásné, podivuhodné.. Úžasný příběh.. Nejprve jsem se bála, co se z knihy vyklube, ale bylo to dobré. Kniha se stala mým favoritem a myslím, že svým pojetím je ojedinělá.. Líbil se mi příběh, ale také ten lehký, ale hutný styl, jakým to bylo napsané. Prostě skvost!
včelka
  30. 4. 2016, 9:28
Tahle kniha byla úplně jiná než jsem očekávala. Ale tak zvláště jiná, protože tahle kniha je rozhodně zvláštní.. Asi to moc nedává smysl, ale vážně je. :D
wendieta
  8. 11. 2014, 21:50
Podivuhodný, ale krásný příběh. Moc jsem se na tu knihu těšila a nezklamala mě. Koupila jsem si ji jako eknihu, ale jen kvůli obálky si budu muset pořídit i tištěnou verzi. Ještě teď mám v sobě takový zvláštní, ale přitom příjemný pocit z příběhu Avy Lavender.
Katniss Lavender
  1. 12. 2014, 21:37
Tenhle příběh je vše, jen ne obyčejný! Je podivuhodný, krásný, něžný i krutý, plný bolesti a zklamání, ale i lásky a kouzelných okamžiků. Snad ještě nikdy jsem u čtení jedné knihy nevnímala tolik pocitů... Rozhodně stojí za přečtení, ocení ji asi spíš citlivé duše, jako jsem já, ale rozhodně to není čtení jen pro holky!

Moji recenzi najdete na http://katcinabibliotheka.blogspot.cz/2015/02/rc-podivuhodne-krasne-souzeni-avy.html
Blueberry
  6. 11. 2014, 17:23
Tahle kniha se dost těžko popisuje. Všude se dočtete, že patří do kolonky ,magického realismu' a tak nějak to asi fakt je. Děj se mi líbil, o zlomených, nezdolných a tvrdohlavých srdcích vím své - jako asi každý z nás. Ale z celého dílka mám takový divný pocit, zachycený někde mezi čelem a temen hlavy - jakoby všechno stále ovívala Avina křídla.
Autorka na svých stránkách píše, že jejím přáním je, aby si čtenáři Avu zamilovali stejně tak jako ona sama. S tím mám trochu problém. Postavy nejsou vyloženě nesympatické, ba právě naopak. Snadno se do nich vžijete a lehce s nimi, díky jejich pohnutým osudům, soucítíte,... Ale, jakoby autorka při tom všem až přespříliš tlačila na pilu. Jakoby vás chtěla za každou cenu donutit všechny milovat... a právě to mi na tom vadí - takový zvláštní podprahový nátlak.
Nicméně, kniha se výborně četla, stále vás pohání zvědavost ,tak co bude dál?'. Stránky plynou a náhle konec. Musím také vychválit výtvarníka/y za bezchybnou obálku knihy, je nevýsost skvostná. Uděluji pouhé 4 hvězdičky, jelikož tu poslední pátou odvál závan přízračných andělských křídel...
cravatta
  13. 10. 2015, 21:42
Nádherně smutný a kouzelný příběh, s jistotou ho zařazuji mezi svoje favority a budu doufat, že někdy v budoucnu objevím podobný skvost jako je tato kniha. Připomínala mi hořkosladký - Zvláštní smutek citronového koláče, takže doporučuju omrknout těm, kdo si zamilovali Avu a její svět :)
Wajny
  5. 9. 2016, 13:14
Ze začátku mi kniha přišla zvláštní (v špatném slova smyslu), takže jsem ji na chvilku musela odložit., pak jsem se musela hodně přemlouvat, abych ji začala zase číst. Během čtení jsem si začala uvědomovat, že kniha se během čtení mění ze zvláštní (špatným) na zvláštní = krásné, jemné a tak lehké, přesně jako pírka Avy. Nejvíce se mi líbil konec knížky, který působil klidným a až odevzdaným dojmem. 5*
Reeeniiik
  17. 8. 2016, 20:19
Wau.. Knížku jsem přečetla za jeden den na dovolené, velice čtivé, ale ten příběh byl opravdu hodně zvláštní, doteď nevím, jestli se mi vlastně líbil nebo ne.. Mám z toho takové rozporuplné pocity. Osud si tedy z celou rodinou krutě zahrál, konce některých postav byly vážně neuvěřitelné... A s životem hlavní postavy se setkáváme až za polovinou knihy.... Postavy, které mě zaujaly: Gabe, Rowe, pradědeček Beauregard Roux, trochu Henry. Ženské postavy opravdu hodně zvláštní.
Marjorie
  3. 12. 2016, 11:54
Už když jsem viděla obálku, jsem věděla, že to bude neobyčejná knížka. Předčila všechna má očekávání a zanechala ve mně krásné pocity.
Budu se k ní ráda vracet. :)
Bookosima
  2. 5. 2016, 8:35
Obsahuje spoiler spoiler Takže asi budu jedna z mála, komu se ten příběh nelíbil tolik jako všem ostatním. No, nevěděla jsem do čeho jdu a takhle to dopadlo. Předchozí komentář se mi samozřejmě smazal, takže tak. Tenhle příběh byl dost, oprvdu dost divný. Jako vážně. Chtěla jsem ten příběh mít ráda, fakt chtěla, snažila jsem se ale to n e š l o.
Začnu asi postavami v knížce. Možnost a) nelíbili se mi, b) neměla jsem je ráda, c) absolutně jsem je nechápala, d) nedokázala jsem s nimi soucítit nebo e) možná trolilinka soucitu. Ale většinou mix abcd až na toho kluka co byl beznadějně zamilovaný do Aviiny mamky a celou dobu ji podporoval, i když Avina mamka je dost ... psycho.
Knížka by se mhola jmenovat Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender, Viviane Lavender, Emilienne Lavender a ostatncíh charakterů v příběhu. Protože naše "hlavní hrdinka" se objevila až v polovině knížky. Jakože cože? To ... nejde. Ta knížka jsou asi divné a ještě divnější memoáry celé jejich divné existence? Neberte to zle ale tohle bylo ... já fakt nevím ale spokojená asi nejsem.
Zápletka spočívá v tom, že nám autorka odvypráví celičkou rodinou historii, pak nám koonečně ukáže hl. hrdinku, pak tam udělá pár čáry máry a nazve to dějová linka. Ehm, v životě to tak nefunguje, darling.
Pak mi přišla knížka až skoro přehnaně fantasy-nereálná. Teď si budete říkat: "Pff, vzpomeň si na všechny roboty a sci-fi a knížky o dracích a tak a tobě tohle příjde přes čáru? Tak určitě, hahahahaha." Fakt bych dala přednost Avě, padlému andělovi, co se zamilovala do Lucifera a jde zachránit svět, protože by mi to v tu chvíli připadalo realističtější než to, co nám autorka naservírovala. Její rodina je creepy, hlavně ta část v Menhentinu. Jako vážně? Když člověk umře, tak z něj není modrý prášek, další se nechová jak papoušek, další si nevyrve orgán z těla příborovým nožem a další ... no comment. Třeba ta částm když jedna osoba potkala v obchodě kluka s úúúúžasnými kukadly, zeleno modré, i think. Udělala si s ním dítě, on zdrhl (což ještě jako chápu) a pak když jde po ulici, tak uvidí celý park napěchovaný dětičky co vypadají jako její ex přítel protože mají stejná kukadla jako její dítko. Nebo aspoň myslím, že to tam tak bylo. Pak třeba Avina mamka - když byla malá holčička, byla ok. Pak z ní byl naprostý psychopat - sedět na verandě a čekat deset let, než se její láska ukáže a přitom se ani neumývat nebo nějak žít? Naprosto normální v týhle knížce. Grrr. Avina křídla mohla být fakt andělská ale ona to podala tak, jako kdyby je ukradla nějakému hnědému ptáčkovi, takže ne, anděl to fakt není. Kdyby autorka dala postavám klasické super schopnosti nebo podivnosti, vypadalo by to realističtěji než TOHLE. Never ever again, please.
Dalším mým problémem je to, jaké je vlastně poselství knihy - buďte šílenci a doufejte, že vás nikdo neodveze do Bohnic, teda vlastně ás za to budou milovat? Nope.

Já vím jak je to zmatený ale já se potřebovala vyjádřit. #sorrynotsorry Zkuste to ale .... však víte. Kdyžtak se podívejte na goodreads ;)