Marco

Host - 2015
ISBN: 978-80-7491-532-1

Host (2015) 978-80-7491-532-1 560
Host (2014) 978-80-7491-099-9 560

Patnáctiletý Marco netouží po ničem jiném než získat dánské občanství a chodit do školy jako každý jiný. Jeho strýc Zola však vládne rodinnému klanu železnou rukou a nutí Marca a ostatní děti žebrat a krást. Když ale Marco zjistí, že ho Zola pro vlastní prospěch hodlá zmrzačit, pokusí se o nemožné: uteče. Náhodou však při útěku odhalí nebezpečné rodinné tajemství — a hra o život začíná. Podaří se mu získat důkazy? Měl by se obrátit na policii? Prozatím netuší, že mu v patách není jen rodina, ale i někdo další.

Kriminální komisař Carl Mørck se rozhodne záhadného mladíka, který má zjevně co říct k případu pohřešovaného vládního úředníka, zachránit. Carl se svými kolegy Asadem a Rose pozvolna rozplétají nitky rozsáhlé korupční aféry, která je vede ze světa bankovnictví přes ministerstvo zahraničí až do hloubi afrického pralesa.

Nevzalo si oddělení Q tentokrát příliš velké sousto?

Milovníci díla Jussiho Adlera-Olsena se mohou těšit na posílení týmu vyšetřovatelů o další zajímavou postavu… (Založil/a: dejw)

Jussi Adler-Olsen Jussi Adler-Olsen
*02.08.1950

chrispe
  9. 4. 2016, 11:35
Marco je jedna z knih, kde je od začátku jasný, kdo je ten hodnej a kdo zlej hoch a vy se čtením dostáváte z bodu A do očekávaného bodu B a jen doufáte, že vše dobře dopadne. Nebudu zastírat, že jsem byla místy napjatá jak guma v gatích, ale ve finále, když si tak sumírujete, co všechno v těch 560 stranách proběhlo, tak zjistíte, že toho zase tolik nebylo. Člověk by řekl, že Adler-Olsen touto vatou aspoň trochu poodkryje případ s pistolí na hřebíky, ale... prostě se nemůžu zbavit pocitu, že tuhle knihu autor napsal jen pro prachy. Nebylo to úplně špatný, nicméně Jussi to umí mnohem, mnohem líp.
venison
  8. 10. 2016, 2:45
Jussi Adler-Olsen si u mě další knihou "Marco" opět potvrdil, že je pro mne severský autor číslo jedna. Je to takový čerstvější evropský Deaver.. Jeho detektivky jsou příběhově jiné.. V tomto díle se autor daleko více zaměřuje na hlavní postavu malého Marca a oddělení Q upozaďuje, což mi osobně nevadilo.. Trošku mi vadilo, že nakousne nějaké téma ze soukromí Carla a potom to pořádně nedovypráví, ale třeba se dočkám v další knize :-) Hezký vhled do světa pouličního organizovaného zločinu a migrantské politiky.. Možná by se to obešlo bez počátečního "afrického" úvodu..
XZvire
  2. 12. 2014, 12:32
Po výborném předchozím dílu přišlo poněkud zklamání. Marco není vůbec špatně napsaný, je to velmi čtivé a čtenáře to nutí číst dál, ale nějak mi tu něco chybělo. Oddělení Q je tu spíš jen v pozadí a víc se příběh zaměřuje právě na Marca. A přestože je jeho příběh velmi zajímavý, mohlo to být aspoň o 150 stránek kratší. Nejvíc mě asi zklamal úsek s Monou, bylo to takový nemastný neslaný, v podstatě nevysvětlený, nedořešení.. Po skvělém vztahu v předchozím díle to přišlo jak studená sprcha.. Škoda..
delfinek
  20. 1. 2015, 17:08
Pátý případ Carla Morcka z oddělení Q. Úžasně propracovaná postava Marca, apropo stále naše vláda souhlasí s taháním imigrantů do naší vlasti? Konečně vím, kde se vzal Asad. Zvítězí Mona nebo Lisbeth v osobním životě Carla ? Morten s Hardym nevzdávají ani minutu života, ale má to vůbec cenu ? Jen ten závěrečný ohníček je poměrně nereálný. Kdo má rád severskou detektivku, pochutná si...opravdu lahůdka na 552 stranách :-)
Mara
  21. 5. 2015, 10:21
Nemá cenu si mazat med kolem pusy, Adler-Olsen zkrátka patří vedle Keplera, Nesba a Larssona k velikánům severské krimi. Pátý případ komisaře Morcka toho je jasným důkazem. V knize Marco zkrátka nenajdete žádné hluché místo, ostatně jak je tomu i v předešlých dílech. Listujete stránku po stránce a síť napětí stoupá.
Pět hvězdiček zaslouženě!!! :-))
Susan94
  9. 4. 2016, 15:45
Ne,ne,ne,ne,ne. Tohle opravdu nebyla klasická detektivka od Olsena jak ji známe, nevím jaký byl druhý díl - Zabijáci( také celkově hodnoceno 85%), ale po Složce šla kvalita až úplně ke dnu, bylo to zbytečné dlouhé, zbytečně komplikované a poprvé mě nebavila ani jedna linie, ani příběh Marca ani oddělení Q a když už to vypadalo že to bude super, zase to něco zkomplikovalo....40% za to že to pořád je můj nejoblíbenější spisovatel, "bohužel" je už na stejném místě jako Nesbo.
koki.veru
  14. 9. 2015, 13:18
Opět další super díl, stejně jako ty ostatní. Zajímavý příběh, zvlášť postava Marca se mi velmi líbila. Už se těším na další díl této série, která mě opravdu baví.
Věra Zdražilová
  15. 6. 2016, 9:24
Marco mě zatím z Larsenových knih bavil nejméně. Jak už tady někdo psal, od začátku je jasný, kdo je kdo a jen čekáte, jestli toho špatnýho policajti chytí nebo jestli nejdřív chytí ti zlí toho hodnýho. Ale doporučila bych spíše jiné knihy od Olsena.
Lisbeth_Salander
  26. 5. 2016, 9:33
Adler Olsen je jeden z mých oblíbených severských autorů. Snažím se přečíst všechny jeho knihy s detektivem Mørckem a všechny vždycky přečtu jedním dechem. Ale Marca jsem nedala. Přesně jak píše chrispe. 560 stran a skoro nic moc se nestalo. Kdyby byla kniha poloviční, tak by jí to jen prospělo a pravděpodobně bych ji dočetla.
DejnaDee
  11. 2. 2015, 11:00
Uf, tak to zase bylo něco! Mě to neskutečně bavilo, bylo to čtivé jako všechny jeho knihy, bylo to napínavé, bylo to místy až mrazivé, no prostě a jednoduše řečeno bylo to dokonalé. Tahle trojice mě fakt neskutečně baví.
civrss
  21. 9. 2016, 15:57
Olsen pro mě představuje zaručenou kvalitu, po které vždy velmi rád sahnu. Sérii o oddělení Q čtu průbězně a hezky popořadě. Marco je ovšem trochu jiná kniha, než jsme byli doposud zvyklí. Není zde tolik akce, příběh je hodně rozvinutý a věnuje se postavě Marca spíše než detektivnímu oddělení. Přesto z mého pohledu to není na škodu, místo brutálních vražd zde máme celkem lidský příběh, kde hlavní roli hrajou pocity dobrého člověka a převažují nad myslí toho zvráceného. Z mého pohledu hezky propracovaný příběh, možná jen přecejenom maličko nudnější v některých pasážích, ale závěr není zbytečně přitažený za vlasy a dává smysl. Aspoň dle mého názoru. ;-)
Sniper37
  17. 3. 2015, 22:43
Marco se mi docela líbil, ale předchozí díly si mě získaly více. Musím souhlasit s názory kolegů, že příběh je zbytečně dlouhý a konec opravdu nestojí za moc. Naopak se mi líbí, že se v každém dílu dozvídáme více o Asadovi, to je nejlepší postava. Jeho ''přeřeky '' nebo '' to je vončo, milá Tončo '' super... Těším se na další pokračování, snad naváže na kvalitu předchozích dílů.
bazi
  9. 2. 2015, 18:15
Těšil jsem se na další díl, ale nadšený nejsem. Marco je sympatická postava a hned si vas získá. Jenže pak je to zklamání. Od začátku už víte o lumpech a nějaké prekvapko nikde. Zbytečně je to vše zdlouhave. Konec úplně zazdenej.