1001 myšlenek, které změnily způsob našeho uvažování

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Grada - 2014
ISBN: 978-80-247-5153-5

Grada (2014) 978-80-247-5153-5 960

Přinášíme vám 1001 originálních myšlenek, které byly v našich dějinách nalezeny, formulovány a zaznamenány. Vybrali jsme to nejzajímavější, co se honilo v hlavách výjimečných lidí od Konfucia a Platóna až k dnešním myslitelům.
Přečtěte si, co ovlivňuje naše životy – můžete tak učinit díky Johannu Gutenbergovi z patnáctého století a jeho myšlence na zlepšení knihtisku. A nečetli byste vůbec nic, kdyby staré Sumeřany před 5000 lety nenapadlo sestavit abecedu. Díky nim můžete zjistit, jak řecký filozof Zénón uvažoval o letícím šípu, jak moderní věda předpokládá vliv mávnutí motýlího křídla na bouře v Atlantiku i to, co vedlo k vytvoření „Fermiho paradoxu“.
Existuje ještě další důvod, proč si tato obsažná kniha zaslouží vaši pozornost – je to intelektuální výzva, tedy něco, o čem je zábava přemýšlet. Jak zjistíte při čtení, velké ideje stojí za kritiku, chválu, zavržení i vylepšení – jen vy můžete rozhodnout, jaký postoj k myšlenkám uvedeným v této knize zaujmete. Užijte si to. (Založil/a: Antonín)

Pán rostlin
  28. 3. 2016, 13:52
Když Terence K. Mckenna používá terminus technicus ,novost´ (vypůjčený od A. N. Whiteheada), definuje jej poněkud vágně jako ,míru spojitosti´. Tato kniha je nedocenitelná v tom, že příklady takových ,měr spojitosti´ uvádí.