Kdo s koho Satane!

Kdo s koho Satane!
Originální název: A nous deux, Satan!

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1996
ISBN: 80-205-0416-8

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1996) 80-205-0416-8 109

Abbé Jerville vykonává funkci exorcisty v jednom auvergneském městě. Když se objeví domnělý případ posedlosti ďáblem, prostuduje ho nejdříve, protože je moudrý a zkušený, z hlediska moderní psychiatrie, jejíž hlavní principy přijal za své. Praktikovat exorcistický rituál se rozhodne až tehdy, když je nezvratně přesvědčen, že nejde o duševní úchylku patřící cele do sféry lékařské vědy, ale o skutečný případ posedlosti, jejíž výskyt bývá řídký. Náhle se však takový případ objeví a důkazy skutečné posedlosti jsou nezvratné: Ďábel se zmocnil těla u duše malého chlapce. Exorcista se rozhodne zasáhnout s pomocí materiálních prostředků doporučovaných církví. Po četných sezeních se mu skutečně podaří přimět Démona, aby opustil svou obět, ale Satan se mstí způsobem vskutku ďábelským… (Založil/a: trevize)

Dominie
  10. 12. 2014, 18:27
Taky mě to strašně nebavilo, nebylo to víceméně ničím zajímavé, i když mě téma exorcismu hodně zajímá a baví, tohle byla jedním slovem nuda, líp nych to nepopsala. Posledních pár stránek jsem ani nedočetla, jak jsem z toho byla otrávená, a to jsem se tak snažila.. nešlo to.
Siera
  23. 9. 2011, 22:24
Vzhledem k tomu, že má kniha sto stran, čekala jsem, že děj se bude odehrávat rychle a zajímavě, ale objevila jsem jen knihu neskutečně nudného povídání o něčem a ničem a ten konec, kde člověku posedlému satanem narostou kopyta a začne chlupatět mě vážně dostal.