Obuvníkova žena

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2539-4

Ikar (2014) 978-80-249-2539-4 472

Příběh dvou lidí, kteří si byli od první chvíle souzeni, začíná krátce po roce 1900 v italské Lombardii. Malý Ciro prakticky osiřel poté, co mu důlní neštěstí vzalo otce, matka se duševně zhroutila a spolu s bratrem Eduardem jej ponechala v péči řádových sester. Enza naopak žije uprostřed početné rodiny. Jejich cesty se krátce, ale osudově protnou nad hrobem Enziny sestřičky Stelly: zralejší Enza ihned tuší, že poznala toho pravého, a i lehkovážnější Ciro má od té chvíle Enzu zapsánu hluboko v srdci. Shodou nečekaných zvratů se ale jejich vztah rozvine až po mnoha letech a na druhé straně zeměkoule – znovu se potkávají až v New Yorku, kde se Ciro učí obuvníkem, a Enza se uchytí jako kostýmní švadlena v Metropolitní opeře...
Opojné, pestré a romantické vyprávění je prodchnuto vším, co činí Itálii Itálií a co si utečenci z vlasti brali s sebou i do Nového světa: prostým labužnictvím i upřímnou zbožností, lehkovážným přátelstvím i hloubkou citu, řemeslnou dovedností i rodinnou láskou. (Založil/a: alča87)

togaf
  7. 8. 2015, 8:25
Já se k chvalozpěvům nepřidám, příběh se táhl neskutečně pomalu. Zajímavý námět mě nudil. Popisy života Italů v Americe zní zajímavě, ale autorka je popsala nudně. Prakticky vše, co mohlo být zajímavé, bylo nudné. Navíc v příběhu neustále opakovala, co se stalo dříve, jak moc jim chybí to a ono a tak pořád dokola. A sladkobolné citové vydíraní románu taky moc neprospělo.
Morsie
  22. 9. 2014, 13:50
Obuvníkova žena pro mě byla zásahem z čistého nebe. Není to zrovna typ knih, které čtu nejčastěji a nejraději. No, spíš se takovým snažím vyhýbat – a teď mi tak dochází, o kolik skvělých příběhů jsem se asi ošidila. Nicméně Obuvníkova žena tu byla a ta mi nezbývalo než se začíst a zkusit si to oblíbit. A to vážně nebyl problém! Tahle kniha mi vytřela zrak a posadila mě na zadek. Leč je to historický román, užila jsem si každou stránku – a že jich bylo – a ani v nejmenším toho nelituju. No, člověk se s časem učí…
Makulenka
  5. 6. 2016, 17:36
Zajimavy namet - zivot italskych imigrantu v Americe na zacatku stoleti... Ale hlavni dejova linka byla takova klasicka zenska sladarna, zacatek se tahl ...
Illaa
  21. 12. 2015, 17:00
Mě to moc nenadchlo. Většinu času jsem se nudila. Zbytečně rozsáhlé, mohlo to mít mnohem větší spád. Znovu bych knihu číst nemusela.
niknikita
  3. 12. 2014, 11:23
Prý si knihu nemáme vybírat podle obálky, ale v tomto případě krásná obálka přesně koresponduje s příběhem, který mne dostal. Nemohla jsem knihu odložit, dokud jsem se nedostala na poslední stránku. Přála jsem si, aby tohle vyprávění neskončilo, tak třeba se mi přání splní.
evi26
  26. 6. 2016, 20:22
Mně se kniha líbila, vůbec mi nevadilo, že se děj táhnul ba naopak, krásně se četla. Román obsahuje vše přání, sny, přátelství, lásku, ale i smrt. Navíc mám ráda knihy inspirované skutečným příběhem. Za mě tedy fajnové čtení třeba na dovolenou . -)
verca1990
  3. 1. 2016, 14:38
kniha me bavila od sameho zacatku cetla se hezky dej byl taky napinavy. brecela jsem u ni jako zelva