Opak starostí

Opak starostí Originální název: Negen Open Armen

Albatros - 2014
ISBN: 978-80-00-02955-9

Albatros (2014) 978-80-00-02955-9 248

Dům U Devíti otevřených náručí, jak ho Boonovi pojmenovali, byl zchátralý a stál osaměle daleko od všech stavení až na konci cesty u hřbitova. Každý se mu zdaleka vyhýbal. Kdo by taky chtěl bydlet v domě, který přinášel smůlu a byl opředený tajemnými příběhy? Tady končil svět. Boonovi nevědí nic o temné minulosti. Kolik nadějí vkládali do nového domu, kde se chtěli usadit a začít znovu. Kéž by tak dům splnil sny tatiho a konečně se jim začalo dařit. Kéž by život na konci světa byl pro malou Jes, Muulke a Fing lepší než dosud. Mohou odhalit tajemství a usmířit nějakou tíživou vinu? Možná se konečně dočkají „opaku starostí“. Kniha byla přeložena do několika světových jazyků a získala mnoho mezinárodních cen. (Založil/a: Lucecita)

sallyhec
  9. 8. 2015, 23:38
Velice pěkná kniha, nemohu uvěřit, že tady jsem první, kdo ji přečetl! Smysl příběhu je pro chápání docela těžký, a proto by kdejaký nevšímavý čtenář mohl říci, že byl o ničem. Jenže je to právě naopak - stačí si jen všímat. Pochopení, sourozenecká láska, tajemství a překvapení - to je oč tu go. Jediné, co mne opravdu mrzí, je gramatika, aneb bylo tam šíleně mnoho chyb :(((.