Jak se asertivně prosadit

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Grada - 2006
ISBN: 80-247-1226-1

Grada (2006) 80-247-1226-1 180

Mnoho lidí vyhledává psychiatrickou nebo psychologickou pomoc i v případech, kdy by si své problémy mohli vyřešit sami. Mohli by je dokonce vyřešit dříve, než se nakupí do takového množství, že se stávají nepřehlednými. Často jim k tomu nechybí chuť a odvaha, ale spíš schopnost vidět pravou podstatu problému. Se „selskou psychologií“ vystačíme v běžném životě ve většině případů. Někdy se však objeví případy zamotané, kdy je užitečné znát některé zákonitosti vědecké psychologie. A právě ty najdete v knize renomovaných českých autorů MUDr. Radkina Honzáka, CSc. a MUDr. Vladimíry Novotné. Jejich publikace je tak určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco o zákoutích své povahy a vyřešit i některé problematické situace. Naučte se, jak přijímat odmítnutí bez pocitu urážky, jak vyjádřit pochvalu i kritiku, a otevře se vám možnost stát se pohotovým, přesvědčivějším, suverénním v jednání a vystupování. Naše chování je z velké části tak dokonale naučené až se nám stalo zvy
kem, o němž předpokládáme, že je nezaměnitelný. Není! Je ale třeba vědět, co chceme měnit, jak to chceme měnit a co tou změnou dosáhneme. V knize tedy nenajdete přesný návod, ale najdete v ní podněty, příklady i varování před slepými uličkami. (Založil/a: Kůstka)