Hříchy Havany

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-87910-21-4

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-87910-21-4 350

Kanadský detektiv Mike Ellis doufá, že dovolená s manželkou na prosluněných písčitých plážích v Havaně pomůže zažehnat manželskou krizi. Ještě netuší, že už nemá žádnou šanci – zrovna jako znásilněný a poté zavražděný chlapec, kterého ráno objeví rybáři. Malý Kubánec byl naposledy spatřen ve společnosti kanadského páru, jak žebrá o pár pesos.

Pro kubánského inspektora Ricarda Ramireze, šéfa havanského útvaru pro závažné trestné činy, je Ellis hlavním podezřelým. Podle kubánských zákonů má inspektor pouhé tři dny na to, aby shromáždil veškeré důkazy a ukázal na viníka. Prvním nezvratným důkazem se stává peněženka Mikea Ellise, nalezená u mrtvého chlapce.

Na pomoc Mikeovi přijíždí kanadská právnička Celia Jonesová, která má pouhé dva dny na zpochybnění obžaloby a nalezení alespoň jednoho důkazu, který by svědčil v Mikeův prospěch. Vyšetřováním postupně vyplývají na povrch hrůzná odhalení, kdy ani jeden ze zúčastněných není bez viny…

Nakladatelství: Galatea (Založil/a: chrispe)

Rama Máslová
  14. 3. 2016, 0:00
Knihu vnímám jako klasický detektivní příběh, kterých jsme četli a viděli mraky. Neurazí - nenadchne. Zápletka je na první pohled předvídatelná, což se záhy překvapivě změní - ale k horšímu. Vyústění je překombinované, nepravděpodobné a přitažené za vlasy. Od druhé poloviny jsem četla jen ze zásady dočíst :-) Nezajímavé a bez nápadu. Ani dost dobré ani dost hrozné, aby si člověk knihu zapamatoval. Zajímavé bylo ale, že kniha obsahuje informace o Kubě, o režimu a situaci, o zvycích apod. Toť ale vše.