Středověký člověk a jeho svět

Středověký člověk a jeho svět Originální název: L´uomo medievale
Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Vyšehrad - 2003
ISBN: 80-7021-682-4

Vyšehrad (2003) 80-7021-682-4 320
Vyšehrad (1999) 80-7021-274-8 320

Pohled na středověk ve všech jeho základních aspektech. Deset předních evropských medievalistů pod vedením J. Le Goffa se pokouší prostřednictvím deseti lidských typů od představitelů středověkých „tří stavů“ – mnicha, rytíře a rolníka – až po mezní typy, jako byli světec a člověk na okraji společnosti, odpovědět na otázku, zda existoval fenomén, který bychom mohli nazvat středověký člověk. (Založil/a: Zdennka)

Ariko
  16. 11. 2014, 13:03
Kniha na diplomovou práci. Moc se mi líbila, ráda si čtu nejen historické romány, ale také odborné statě. Zároveň je kniha přístupná i neodborníkům
V.Silver
  19. 11. 2011, 11:48
Abych uvedl na pravou míru: jedná se o sborník, jehož editorem je Le Goff, který sám napsal, tuším, jen úvodní kapitolu, zbytek jsou příspěvky významných evropských medievistů. Každopádně pokud chcete vědět, jak středověká společnost (minimálně tedy ta "západní") vypadala, asi není lepší knihy než právě této.