Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Dveře do prázdnoty

83%
4 20
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Dveře do prázdnoty Originální název: The Unbound
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Nejnovější vydání:
CooBoo - 2014
ISBN: 978-80-7447-659-4
Počet stránek: 328
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 8x v oblíbených
v přečtených 26x v přečtených
v knihovně 14x v knihovně
k přečtení 34x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 6x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
CooBoo (2014) 978-80-7447-659-4 328

Mackenzie Bishopová vede dvojí život. Není pouze normální studentkou střední školy, ale také Správkyní v Archivu, v tajuplném místě, kam odcházejí spát Historie zemřelých lidí. Mac nastoupí na Hydeskou střední a snaží se dostat svůj život do tak normálních kolejí, jak je to jen možné po tom, co se v Archivu stalo přes minulé léto. Ale nějak se jí to nedaří. Pronásledují ji zlé sny. Mac ví, že minulost je minulost a že jí už nemůže ublížit, ale vše se zdá tak skutečné. A když si povšimne, že se noční můry vkrádají do její mysli i ve dne, začne se obávat, jestli je doopravdy v bezpečí… Mezitím se v jejím okolí ztrácejí beze stopy lidé a jediné, co je spojuje, je to, že naposledy viděli Mackenzie. Kdo za tím vším stojí? A jakou roli v tom hraje Archiv? Mac se to pokusí zjistit, ale riskuje u toho své Správcovství, vymazání vzpomínek, a dokonce i svůj život.
zdroj: www.kosmas.cz (Založil/a: Ariko)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Magyana
60% 60% 60% 60% 60%
  1. 12. 2016, 14:58
Hlavní hrdinka nám nastoupila do školy, panečku!
Upřímně řečeno, dost mě to zklamalo, protože prostředí staré budovy v prvním dílu bylo mnohem zajímavější. Byly chvíle, kdy se mi dokonce vybavily staré řady Beverly Hills 90210. :D

Naštěstí je v knize škola spíš jako kulisa, setkáváme se s novými lidmi, ale nikdo z nich není nijak zvlášť důležitý - možná kromě dvou fešáků. Nebyla by to young adult, aby se hrdinka netrápila nějakou tou náklonností.

Mackenzie má spoustu problémů. Nespí, protože ve spánku ji pronásleduje Owen, kterého na konci prvního dílu poslala do prázdnoty. Do toho se začínají ztrácet lidé, se kterými se Mac setkala. A v Archivu jí jde po krku Agáta, která by ji nejraději úplně vymazala.

Celkově o něco slabší než jednička, ale pořád lepší tři hvězdičky.
včelka
60% 60% 60% 60% 60%
  3. 5. 2015, 23:21
Po velmi vydařeném prvním díle jsem se na ten druhý moc těšila, avšak...
Dostáváme se v něm do klasického YA prostředí - školy, ale budiž. Spíše nechápu potřebu autorky nacpat do knihy další postavu pro milostný trojúhelník, respektive čtyřúhelník. (Nechci moc spoilerovat. :D)
Celkově se mi tato kniha zdála být zcela zbytečná a celá její pointa se mohla narvat do epilogu prvního dílu...
Uvidíme, jak se vyvede třetí, asi poslední, díl. :)
tvidatko
60% 60% 60% 60% 60%
  25. 12. 2014, 23:39
Knížka je napsaná stejně dobře jako první díl, který mě naprosto nadchnul. I příběh je zajímavý, nicméně mě hrozně vadilo, že Mac neustále opakuje ty samé chyby. Celkově se vlatně chová úplně stejně a její postava se chová jak zaseknutá páska. Proto dávám jen tři hvězdy, nicméně už se chystám nakoupit další knihu od Schwab a věřím, že bez otravného elementu Mac, kterým pro mě v této knize byla, se do ní zase zamiluju :)
Mark.
80% 80% 80% 80% 80%
  5. 10. 2016, 16:53
No, nevím, mám pocit, že autorka někam míří a neumí to tak dobře přenést na papír, jak by si přála. Přijde mi hodně podobná prvnímu dílu. Sice se zápletky gradují, ale také přibývají další postavy , které tak zaplňují stránky, ale ne prázdnost děje. Třeba to zatím nevidím, a vše mělo svůj důvod k dalšímu dílu.