Hypotéza štěstí

Hypotéza štěstí

Podtitul: Hledání moderních pravd ve staré moudrosti

Originální název: The Happiness Hypothesis
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Dokořán - 2016
ISBN: 978-80-7363-687-6
Vyšlo jako e-kniha

Dokořán (2016) 978-80-7363-687-6 352 Vyšlo jako e-kniha. e-book (epub)
Dokořán (2016) 978-80-7363-685-2 352 Vyšlo jako e-kniha. e-book (pdf)
Dokořán (2016) 978-80-7363-686-9 352 Vyšlo jako e-kniha. e-book (mobi)
Dokořán (2014) 978-80-7363-539-8 352

Jak naplnit svůj život a dát mu smysl? Může být pomsta sladká? Co je štěstí a jak ho dosáhnout? K čemu je nám ctnost? Proč a jak vycházet s ostatními lidmi? Jak vyvážit rozum a city? To jsou příklady velkých filozofických, náboženských a psychologických otázek, na které po mnoho tisíc let hledali a nacházeli odpovědi největší myslitelé Západu i Východu.
Americký sociální psycholog Jonathan Haidt v deseti kapitolách probírá deset základních aspektů těchto velkých problémů porovnává závěry nejvýznamnějších autorit minulosti s tím, co nám říkají poslední sociologické, psychologické a neurologické výzkumy. Je pozoruhodné, kolik z myšlenek starých mudrců potvrzuje moderní věda, některé závěry jsou však se současnými poznatky o anatomii mozku, mysli i lidské společnosti v rozporu. Autor si na dobrodružné cestě po zákoutích lidského nitra pomáhá názornou metaforu jezdce (rozumu) na slonu (iracionálních pohnutkách), která je od té doby v psychologii užívána s velkým úspěchem
zdroj: www.kosmas.cz (Založil/a: Ariko)

Jonathan Haidt Jonathan Haidt