Husitská epopej I.

Husitská epopej I. Originální název: Husitská epopej I.
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Moba - 2014
ISBN: 978-80-243-6156-7

Moba (2014) 978-80-243-6156-7 600

Sedmidílná sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království. Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví neúprosný osud proti sobě. První díl se odehrává v letech 1400 až 1415. V té době se rodina Prokopů rozdělí, část se usazuje v Praze, zbytek zůstává v rodných jižních Čechách. Kniha popisuje život na dvoře krále Václava, prostředí pražské univerzity, mládí Jana Žižky, bitvu u Grunwaldu a také počátky reformačního hnutí a upálení Mistra Jana Husa.
zdroj: www.kosmas.cz (Založil/a: Ariko)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

vladislaus
  13. 12. 2015, 14:00
V přemyslovské epopeji, která se mi velmi líbila, se autor věnoval především historickým postavám. V této husitské osudy slavných historických osob tvoří spíše kulisu fiktivní rodiny Prokopů. Tato rodina mi nepřišla zajímavá a sympatická a rozhodl jsem se ve čtení této epopeje nepokračovat.
achilles
  15. 3. 2015, 15:28
Kniha je pro ty, kteří knihu budou brát jako relax, pohodové čtení, vyprávění, které Vondruška umí. Ten, kdo se ale chce dozvědět více o husitské historii, toho dílo nepotěší. Dílo je psáno jako kronika rodu, kdy před každou kapitolou se dva bratranci dohadují (jeden kališník, druhý katolík), kdo byl v právu, což je na knize asi nejzajímavější. A abych nebyl pouze kritický, závěr knihy popisující proces s Husem svým pojetím překonal knihu.
Potulný mnich
  29. 1. 2015, 13:03
Další vynikající kniha od Vlastimila Vondrušky, který opět dokázal svůj spisovatelský um a nechal mě na chvíli přenést a nakouknout do 14. století. Seznámil jsem se z mnoha lidmi, prožíval jsem s nimi jejich životy, útrapy, strach z morové rány a poslouchal jsem kázání v Betlémské kapli od Jana Husa. Těším se na další díly až budu moci zase stanout vedle dalších známých i neznámých lidí, kteří utvářeli dějiny Českého království. 5 hvězd.
ROB33
  21. 12. 2015, 22:22
Nejsem zas takový znalec, abych mohl posoudit, zda-li autor se opravdu držel historických faktů či událostí. Pan Vondruška je za tuto věc často kritizován. Rád si přečtu o počátcích husitství i jiné autory, pak mohu toto dílo hodnotit komplexněji. Kniha se jinak četla velmi lehce, velká část byla pro mě relaxačním čtením. K tomu, abych dal 5 hvězdiček mi chybělo trochu více košaté češtiny a barvitější děj.
23.44
  2. 11. 2015, 17:10
Jsem potěšena. Trochu jsem se bála, jestli nebudu číst učebnici dějepisu, ale kniha mě pobavila, trochu přivzdělala a čtenářsky plně uspokojila.
Mirinik
  25. 8. 2016, 13:14
Pro mě první setkání jak s panem Vondruškou, tak s historickým románem takovéhoto rozsahu a jsem nadmíru spokojen s lidskou formou a poutavostí děje. Těšil jsem se na další díly a již se v nich louskám.
cobykdyby
  4. 8. 2016, 22:04
Zabíračka na paměť, ale prima. Líbilo
Dodatek: Historické romány jsem nebyla sto nikdy dočíst, ať už to byl Svátek, nebo dokonce Sienkiewicz. Ale kronika rodu Prokopů mne naprosto pohltila a já chci vědět, co bude dál.
knihomolik1
  16. 9. 2015, 16:35
Opravdu krásné dílo, které chytne od počátku a nepustí do samotného konce. Kniha se četla opravdu velice dobře. Tady musím dát pět hvězdiček. A těším se na druhý díl.
jakubcabal
  21. 1. 2015, 10:58
Skvěle napsaná kniha, která se odehrává na začátku 15. století. Příběh je zajímavý a krásně se čte. Už se nemohu dočkat dalších dílů.