Originální název: Historie Svorné sedmy

Olympia - 2007
ISBN: 80-900085-3-4

Olympia (2007) 80-900085-3-4 82
Atos (1990)

Příběh čtyř chlapců a tří děvčat ze starého domu U grošáka na předměstí, pro jejichž dovádění nemají dospělí porozumění. Založí si spolek Svorná sedma a nejstarší Pavel se stane jejich vůdcem. Podnikají výpray do lesa na svůj Daleký palouk a šťastně tu tráví volný čas. Ze staré vozové plachty si postaví přístřešek, upraví si hřiště a malé koupaliště a společně se učí v přírodě. Kouzlo takto strávených chvil a snaha být ještě lepšími je přivede do skautského oddílu.

Nantong
  17. 2. 2013, 21:16
Zde musím poprvé u Foglarovy knihy napsat, že se mi moc dobře nečetla...nevím zda to bylo tím, že jsme tuto knihu museli číst ve škole a nebo příběhem...ale nebylo to prostě ono. CO se týče druhé části knihy Nováček Bubáček píše deník - tu jsem neměla chuť číst.
Angelo Vanelli
  4. 6. 2013, 0:18
Mě se tato knížka o příhodách party tří dívek a čtyř chlapců, co si říkaly Svorná sedma, líbila. Dokonce jsem se u ní i několikrát zasmál. Není to sice typická Foglarova knížka, ale je docela výchovná a milá. I když, pokud je určena převážně mladším čtenářům, než pro jaké Jaroslav Foglar knížky většinou psal, přijde mi, že není psána úměrně věkové kategorii pro ni určenou. Je sice napsaná krásně, tak jako všechny jeho knížky, ale myslím si, že mnoho malých čtenářů nemusí všem slovům, názvům a popisům rozumět. Ale jinak je to krásná knížka.
js.bk
  13. 12. 2012, 22:28
Jelikož se jedná o dvě oddělené knihy, jsou také na místě dva komentáře.
Historie svorné sedmy je dílko hlavně pro menší děti, unikátní hlavně tím, že JF "vpustil" do jeho jinak čistě chlapeckých příběhu také několik děvčat. Jedná se o typickou knihu, jakou byste od autora čekali, skupinka dětí prožívá svoje dobrodružství.

Zato Bubáček je vynikající, celá kniha je prodchnutá humorem místy až praštěným, ale v dobrém slova smyslu. Jako menší jsem u ní dostával záchvaty smíchu, zcela jistě se jedná o Foglarovo nejvtipnější dílko.