Úspěšný lov

Úspěšný lov

Podtitul: chování zvěře, počasí, průběh lovu, výstroj

Originální název: Úspěšný lov

Grada - 2009
ISBN: 978-80-247-3011-0

Grada (2009) 978-80-247-3011-0 200

Hlavní témata této myslivecké příručky jsou chování a potřeby zvěře. Jsou zde také zodpovězeny otázky týkající se vlivu počasí na zvěř i na běžnou mysliveckou praxi. Tato kniha nenabízí myslivci ještě více "techniky", ale spíše o trochu víc citu pro to, co může venku najít, vidět a slyšet. Nechybí ani kapitola věnovaná psům. Autor se tu samozřejmě nezaměřuje na domácího psa, čekajícího v zavazadlovém prostoru auta, ale na skutečného partnera při lovu, který myslivce vždy doprovází. Co můžeme dělat, trpíme-li závratí z výšek? Jak poznáme záchvat mozkové mrtvice, jsme-li venku v honitbě? Také tento tematický okruh zde autor zmiňuje. V konečném součtu se tedy jedná o praktickou knihu, která se týká mnoha "obyčejných záležitostí", jejichž význam však často podceňujeme nebo na ně zcela zapomínáme. Autor je zkušený a mile skeptický praktik, jehož rady nám určitě v mnohém poslouží. (chování zvěře, počasí, myslivecká praxe, výstroj a výzbroj) (Založil/a: dadlinka)

Bruno Hespeler Bruno Hespeler