Zlověstné sny

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Návrat - 2007
ISBN: 978-80-7174-667-6

Návrat (2007) 978-80-7174-667-6 366

Závěrečná kniha trilogie Snědý muž.
první část ze tří

Nájemný vrah, zvěd a mistr Umění FitzChivalry, nyní známý jen jako zbrojnoš Tom Badgerlock, se pevně usadil na Buckkeepu u královniny dvora. Jen hrstka lidí ví, jaká je jeho skutečná, bájemi opředená a složitá minulost - a jaké musel podstoupit oběti, aby přežil. A jen hrstka lidí ví, že ovládá magii Umění. V rámci koterie, tvořené princem Dutifulem, jeho starým učitelem Chadem a prostoduchým, leč v Umění silným Thickem, pracuje FitzChivalry na tom, aby podpořil prince na výpravě, která by mohla definitivně nastolit mír mezi Šesti vévodstvími a Ostrovy - a získat princi ruku narčesky Ellianie.
Narčeska totiž pověřila prince nepochopitelným úkolem: setnout draka - legendárního Icefyrea - uvízlého v ledu na Aslevjal Islandu. Avšak ne všechny klany Ostrovanů podporují princovu snahu setnout hlavu jejich legendárnímu ochránci. Vězí za pánovitým požadavkem narčesky temné síly?
Při vědomí, že šašek, alias lord Golden, předpověděl svoji smrt na Aslejval Islandu, se FitzChivalry spikne s Chadem, aby zabránil svému nejdražšímu příteli, který zradu netuší, odplout na výpravu spolu s nimi. Jenže osud nelze tak snadno odvrátit.

Na příběh FitzChivalryho Farseera navazuje cyklus Snědý muž, jenž zachycuje příběh muže, který je nakonec konfrontován se dvěma magiemi, jež rozdělují nejen jeho osobnost, ale i celou zemi. (Založil/a: Astrak)

smrd
  2. 5. 2013, 1:10
Bude vůbec nějaké pokračování? První díl jsem četl někdy v sedmnácti, tak jsem myslel, že už bude hotovka :(