Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Série C-L

80%
4 21
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Série C-L
 Všechny obaly
Série C-L
 Všechny obaly
Série C-L
 Všechny obaly
Série C-L
 Všechny obaly
Série C-L
 Všechny obaly
Autor:
Originální název: Série C-L

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Mladá fronta - 1984
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 25x v přečtených
v knihovně 13x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (1984)
Mladá fronta (1968) 252
Mladá fronta (1963)

Předloha k filmu "Na kolejích čeká vrah"

O velké vlakové loupeži v ČECHÁCH
Když se před lety začala připravovat edice Smaragd, byli dotázáni významní odborníci - literární i mnoha dalších profesí –, na jakých principech je nutno knižnici stavět, na které tituly se orientovat. Pochopitelně byli dotázáni i spisovatelé. Emil Vachek, a také Eudard Fiker, v té době muž sršící energií i nápady. Byl to gejzír rad, dopo-ručení i tipů - ale nejcennější bylo, že Eduard Fiker své dobrozdání doplnil skutkem. Románem Série C-L, jenž se stal jedním z prvních svazků naší detektivní edice, jejím základním kamenem. Vzácným počinkem i kritériem, přes něž překročit je ctižádostí autorů Smarag-du. Fiker byl pro velkorysé pojetí detektivky v tematické rovině i ve fabulaci, byl pro příběh, který má rozklenout fascinující oblouk tajemství i napětí. A tak dlouho před velkou vlakovou loupeží v Anglii nechal vyhodit sanitárním otvorem z poštovního rychlíkového vagó-nu větší díl několikamiliónové zásilky bankovek, aby v následujících chvílích došlo k zničující explozi a vlakové katastrofě. Fiker rozehrál svou detektivku nejen jako kriminalistický rébus, ale též jako naléhavý společenský úkol, jejž v časové tísni museli řešit a vyřešit pracovníci Státní bezpečnosti i kriminalisté. Mimořádně těžké okolnosti byly pro pátrací tým životní zkouškou a také testem inteligence, neboť nebylo snadné zachytit pramínek rafinovaně spředeného zločinu, který po železničním hororu teprve začal nabývat nových bezohled-ných a vražedných forem. A přece příběh Série C-L nejde jen po sugestivních, otřesných detailech zločinu, staví na bystré, aplikované logice i na charakteru Velkého detektiva, jímž se stal muž sice vnějškově nenápadný, ale plně hořící pro romantiku svého řemesla. - Série C-L vychází zvláštně upravena, v řadě titulů, jimiž Mladá fronta připomíná 40 let svého působení. (Založil/a: trevize)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

AninkaU
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 4. 2014, 12:16
Knihu nám dali ve škole za úkol. Jsem většinou pro všechny knihy a i když tohle nebylo moc k sehnání, tak jsem vyndala čtečku, stáhla si to a bez nějakého očekávání jsem začala číst. Byla jsem nadšená. Nikdy jsem ještě nečetla českou detektivku a byla jsem neuvěřitelně nadšená.
Líbilo se mi, že v každé kapitole se příběh více a více zamotával, přibývaly postavy a děj nabral na intenzitě. Pořád se tam něco dělo a to to dělalo neodložitelnou knihou.
Pokud bych měla doporučit českou detektivku, tak takhle kniha je pro to jak stvořená :)