Stráž na Psí skále

ISBN: 80-00-01016-X

Albatros (2002) 80-00-01016-X 157
Magnet-Press (1991)
Melantrich (1976)

Bohatý rančer Lewis Parish byl úkladně zastřelen a uznávaný správce Ernest Malt z vraždy obviní nezkrotného mladého Quinna Rackhama, jemuž věčné neshody s Maltem vynesly život psance. Na rodný ranč se jako nový majitel vrací z města patnáctiletý Parishův syn Illy. Čekají ho nelehké chvíle. Rád by poznal podrobnosti o hospodaření s majetkem. Odvaha mu nechybí, ale je mladý a nezkušený. Navíc nevěří, že otce zabil opravdu Quinn. Kde bere správce svoji jistotu? (Založil/a: trevize)

Francoa
  18. 3. 2012, 9:41
Pro mne je kniha nostalgická vzpomínka,je to snad první kovbojka,co jsem četl(asi v 9 letech).Četl jsem jí nesčíslněkrát,byl jsem Illy Parish a prožíval jsem jeho dobrodružství.Myslím,že Fiker měl podíl na tom,že tenhle žánr je mým oblíbeným.
KamcaR
  5. 12. 2012, 19:15
Mám to podobně jako Francoa - tahle knížka mi voní dětstvím a vzpomínkami. Byla to jedna z prvních knížek tohoto žánru a dodnes patří k mým oblíbeným.