Originální název: The Land of Elyon I: The Dark Hills Divide

Fragment - 2014
ISBN: 978-80-253-2015-0

Fragment (2014) 978-80-253-2015-0 224
Fragment (2006) 80-253-0229-6 224

Dvanáctiletá Alexa tráví s otcem léto v městečku Bridewell. Těší se, že ho důkladněji prozkoumá, hlavně jeho pozoruhodnou knihovnu a labyrint chodeb a místností v domě, kde jsou ubytovaní. Také touží zjistit, co se skrývá za hradbami, které byly vystavěny kolem města i přístupových cest na obranu před neznámým zlem z okolních Temných pahorků, zlem, kterého se obávají všichni obyvatelé města.
Podaří se jí poodhalit tajemství a zjistí, že se jedná o události vztahující se hluboko do minulosti. Získá nečekané nové schopnosti a s jejich pomocí se snaží odvrátit nebezpečí, které by mohlo zničit všechno, co je jí drahé, a navždy změnit Elyonovu zemi.

Všude, kde se oceán setkává se zemí, kde útesy jsou tajemné a skály rozeklané, tam leží Elyonova země plná magických tajemství. Odhalte společně s Alexou, co se skrývá za hradbami, které chrání město před zlem z okolních Temných hor! Dokáže sama čelit tajemným silám, které se kupily po celá staletí? Poznejte prokletí, které sahá hluboko do minulosti, v nové fantasy sérii. (Založil/a: barianna)

Patrick Carman Patrick Carman
*27.02.1966

Tiwala
  30. 9. 2012, 19:47
Stejně jako u předchozích komentářů, patří tato knížka mezi mým oblíbeným knížkám, které jsem četla jako mladší. Krásný, čtivý a originální příběh, který si zamilujete :)
Blondi
  31. 12. 2012, 18:09
Tuto knížku jsem četla jako malá v nemocnici. V té době mi pomohla přežít těch pár smutných dní a musím uznat, že do teď na ni ráda vzpomínám. Děj dokáže strhnout a vy máte pocit, že do příběhu patříte....velice sympatická hlavní hrdinka. Pro oddechové čtení doporučuji i starším čtenářům =)
teola
  15. 2. 2011, 21:15
Jedna z prvních, kterou jsem si zamilovala. Alexa je sympatická hrdinka a když jsem knihu četla, bylo mi stejně let jako jí :-) Příběh je čtivý a krásně pohádkový. Doufám, že ji jednou budu číst svým dětem :-)
Shax
  28. 10. 2011, 23:11
Patří k mým oblíbeným. Jéé, jak já se do Alexy dokázala vcítit. Když si vzpomínám na své pobíhání po lesech a hledání jocast, možná až moc...
Nikolka001
  14. 3. 2014, 14:33
Skvělá kniha, která je vhodná jak pro mladší, tak pro starší čtenáře. :) Čte se jedním dechem a zavede vás do světa mluvících zvířat plného dobrodružství. :)
Jitule Marková
  11. 6. 2016, 8:22
tato kniha patří mezi mé oblíbené knihy protože je to krásný, čtiví, originální příběh je škoda že má tato série pouze 5 dílů