Originální název: The Tenth City

Fragment - 2014
ISBN: 978-80-253-2017-4

Fragment (2014) 978-80-253-2017-4 160
Fragment (2007) 978-80-253-0396-2 160

Staré zlo. Nové nebezpečí.
Osud země závisí na odvážné dívce. A je to tady. Závěrečný souboj. Na jedné straně zloduch Victor Grindall a jeho děsivý pán, uvězněný Abaddon, na straně druhé třináctiletá dívka jménem Alexa, v jejíchž rukách je osud Elyonovy země.
Má-li zvítězit dobro, musí Alexa najít způsob, jak přeplout Osamělé moře, zachránit kamaráda Yipese a objevit záhadné Desáté město.
Cestou je napadána ze všech stran, zradí ji blízká bytost a v závěrečné bitvě je v sázce úplně všechno. Dojde i k odhalení velkého tajemství. V těch chvílích se Alexa stává skutečnou hrdinkou...

Všude tam, kde se oceán setkává se zemí, kde útesy jsou tajemné a skály rozeklané, leží Elyonova země plná magických tajemství. Alexa má její osud ve svých rukou. Má-li zvítězit dobro, musí najít Desáté město a odhalit velké tajemství. Dokáže Alexa splnit poslání, pro něž byla vyvolena? Poslání, které rozhodne o osudu Elyonovy země a všech, kdo v ní žijí? Poznejte prokletí, které sahá hluboko do minulosti. (Založil/a: barianna)

Patrick Carman Patrick Carman
*27.02.1966

Tiwala
  1. 10. 2012, 18:57
Poslední díl příběhů o statečné Alexe, na kterou jsem si po přečtení knihy chvíli hrála, který jsem měla tu možnost přečíst. Škoda
Shax
  28. 10. 2011, 23:28
Patří k mým oblíbeným. Jéé, jak já se do Alexy dokázala vcítit. Když si vzpomínám na své pobíhání po lesech a hledání jocast, možná až moc...