Sex ve městě
Originální název: Sex and the city

Motto - 2016
ISBN: 978-80-267-0745-5

Motto (2016) 978-80-267-0745-5 296
BB art (2009) 978-80-7381-507-3 256

Kdo z nás by alespoň jednou nechtěl nahlédnout do světa bohatých a slavných, podívat se do jejich přepychových bungalovů a – jen si to přiznejme! – jedním okem nakouknout do ložnice. Copak se tam asi tak odehrává? Divoké, bujné milování jako z erotického časopisu, anebo snad stejná manželská nuda jako kdekoli jinde?

Candace Bushnellová pro nás tu pomyslnou špehýrku otevírá a pohled na milostná kolbiště svých bližních ještě svým zábavným a ironickým způsobem komentuje.
Se svým příznačným humorem nám představí „mladé a krásné“ lidi, kteří táhnou z večírků do barů a klubů, v létě jezdí do přepychových přímořských letovisek a v zimě na lyže.

Carrie, prototyp ztrápené mladé spisovatelky, hledá lásku výhradně na nesprávných místech, a ne vždy vychází všechno podle jejích představ. Její přítelkyně Samantha, Miranda a Charlotte jsou také nadšenými lovkyněmi mužů a vždy jsou ochotny posloužit velice konkrétními radami. Fotogenické krasavice se slepičími mozečky balí kdekoho, neurotické maminy se vychloubají svými otřesnými dětmi a příkladnými manžílky, a všechny dohromady zajímá jen jedno jediné – sex. (Založil/a: barianna)

Bloodym
  17. 12. 2013, 0:28
Na knihu jsem se velmi těšila. Seriál patří mezi klasiku. Kniha mě nemile překvapila. Nuda, chaos a než se něco pořádně událo, hop! a děj byl jinde. Klobouk dolu před scénáristy!
teite
  3. 1. 2014, 14:24
Veliké zklamání. Spousta postav, nulový děj, pokus o jakési pseudofilosofické blábolení, zkrátka klobouk dolů před scénáristy seriálu, z této předlohy udělat něco tak strhujícího je opravdové umění.
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 17:57
Četla jsem, viděla jsem a odešla. Opradu jako kniha není Sex ve městě žádnou elitou. Trochu chaotické a nepřehledné, postavy, které se objevují a ihned zase mizí a pak se třeba vůbec neopakují. Je tpo jakýsi letmý přehled o dění, ale než se stihne autorka něčeho pořádně dotknout, opustí téma a hledá jinou senzaci, kterou by opět nechala nedokončenou.
Za seriál dávám 1, za film také ale za knihu 5.
Tardis
  17. 2. 2015, 22:44
Neviděla jsem žádný z dílů seriálu, ale vzhledem k tomu, že už o tom slyšel snad každý jsem chtěla z knižní předlohy zjistit, co co vlastně jde. Musím uznat, že je to jedna z nejhorších knih, které jsem kdy četla, vůbec netuším, co to mělo celé znamenat a měla jsem dojem, že při čtení nahlížím do naprosto podivného světa z umělé hmoty.
Eumenida
  12. 7. 2013, 17:28
Těžce zklamalo. Povrchní,popis několika eskapád, žádná zajímavá postava, někdo se objeví a zase vypadne, nechápu, jak z této knihy mohli udělat tak skvělý seriál.
Asi vytáhli jen základní linku a nabalili na ni vlastní fantazii.
Seriáloví tvůrci jsou zřejmě lepší "spisovatelé" než autorka.
Ale zase, pokud na základě této knihy vznikl tak výborný seriál, připisuju jednu hvězdičku za inspiraci.
nataliethomp
  13. 5. 2013, 11:29
Také mě kniha trošku zklamala, ale nemyslím si, že by to byl zas až takový propadák...zhodnotila bych to jako "ušlo to"
maizy
  14. 3. 2013, 21:45
Film se mi líbil, pár dílů seriálu co jsem viděla taky, ale knížka? Děs. Jak podle knížky mohl někdo natočit film? Nechápu. Knížka je chaotická, vůbec se nečte, během čtení jsem se i přistila, že přemýšlím nad něčím jiným, třeba co si dám k večeři. Takže knížka ne-e.
ZlatiHra
  16. 3. 2012, 0:11
Kniha se mi líbila, protože mám ráda tento seriál, i když ho hodně lidí odsuzuje. Mě se ale líbilo prostředí Manhattanu, klubů, barů a restaurací pro zbohatlickou smetánku, kam se v životě asi nepodívám. Je to taková pohádka pro současné slečny a ženy. Seriál byl podle mého asi lepší, do knihy se tolik "příběhů" nevešlo.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 22:58
Kniha se četla v celku dobře. Seriál je daleko lepší, to bez žádných komentářů, ale kniha je sama o sobě moc pěkné dílo. Chvílemi my přišlo, jako bych četla záznam sledování FBI, ale na druhou stranu se mi líbilo, že v každé kapitole bylo něco jiného. Jiné téma, nové postavy. Jen mě mrzelo, že se tam neobjevovaly častěji postavy jako Miranda, Charlotte a Samantha.
MichalaT.
  23. 10. 2016, 22:03
Naprosta katastrofa, naivne jsem si myslela ze to bude jako serial, ktery moc miluju, no a ono nic. Uz nikdy vic.
dajens
  9. 10. 2015, 21:30
Knížku jsem si koupila, protože miluju seriál. Bohužel mě moc zklamala, špatně se mi četla a vůbec se mi nelíbila... Proto jsem od autorky už nic jiného nečetla.
Zuzu_xoxo
  20. 10. 2013, 19:33
Dávám jednu hvězdu a to pouze za to, že Sex ve městě je můj oblíbený seriál. Každopádně knížka byla katastrofa.
Ajuszka :)
  4. 1. 2013, 12:50
Seriál Sex ve městě mám hodně ráda a na knihu jsem se těšila, doteď jsem byla názoru, že kniha je vždy lepší než film/seriál.. Ale velké zklamání..