Úspěšná smolařka ve velkoměstě

Originální název: Queen of Babble in the Big City

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-685-8

BB art (2010) 978-80-7381-685-8 304

Lizzie Nicholsová je zpět a tentokrát její podpatky klapají po newyorské dlažbě. Hledá práci, nový byt, své místo na slunci (ne nezbytně v tomto pořadí).
Její přítel Luke jí navrhne, aby se k němu nastěhovala, že si budou „užívat“, jak sám říká, a Lizzie ochotně souhlasí a odchází za láskou svého života do noblesního apartmá na Páté avenue, které patří jeho matce. Zároveň se jí podaří najít si dvě zaměstnání, jedno placené a jedno neplacené. Dopoledne pracuje v právnické firmě jako telefonistka a odpoledne se věnuje své zálibě, úpravám značkových svatebních šatů.
Všechno je v nejlepším pořádku a život nemůže být růžovější… Jenže Lizzie je mluvka a její otevřenost ji dostává do potíží. V právnické firmě se spřátelí s jednou klientkou, budoucí bohatou nevěstou, a malér je na spadnutí. Opět si nedá pozor na jazyk a dostane výpověď. Ani doma to není o moc lepší, protože se dopustí politováníhodného omylu. Zmíní se Lukovi o manželství, jenže ten se nechce vázat a smolařské, upovídané Lizzie opět hrozí, že skončí nejen bez práce, ale i bez střechy nad hlavou… Pokud rychle něco neudělá, aby zase mohla být šťastná jako dřív. (Založil/a: barianna)

bublynka22
  24. 6. 2015, 8:14
Lehké čtení na deku od Meg, jejíž vypravěčský styl mám ráda. Bohužel je tady spousta lehce předvídatelného děje a celé mi to přišlo poměrně plytké na to,jak je knížka objemná. Co mě bavilo byl Lizziein zápal do práce se svatebními šaty ale ta její naivita a posedlost představou Lukovy dokonalosti mě vytáčela...
Honey0105
  30. 9. 2010, 18:19
Oproti prvnímu dílu jsem se u tohohle opravdu nudila a myslím si, že to mohlo být lepší. Já jsem se na tento druhý díl velice těšila, ale asi by bylo lepší, kdyby to mělo pouze tu první část, protože ta dostatečně stačila.
Naiad
  28. 11. 2010, 16:47
Souhlasím, oproti prvnímu dílu to bylo slabé, čekala jsem o dost víc. Jediné, co jsem si opravdu užívala, bylo rozebírání různých stylů a střihů svatebních šatů. Tři hvězdičky jen kvůli tomu, že je to Meg.